“Dinamo” nespēj iepriecināt arī Rīgā 0

Rīgas “Dinamo” otrdien aizvadīja vēl vienu sliktu trešo trešdaļu un pirmajā šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē savā laukumā ar 1:3 (0:0, 1:0, 0:3) piekāpās Somijas klubam Helsinku “Jokerit”, ko pārstāv aizsargs Artūrs Kulda.
Rīgas “Dinamo” labā vārtus šajā mačā guva Lauris Dārziņš, kamēr “Jokerit” labā izcēlās Topi Jākola, Olivers Lauridsens un Mika Niemi.
Latvijas komandai šis ir trešais zaudējums pēc kārtas un jau sestais šosezon aizvadītajās septiņās spēlēs.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Pirmajās minūtēs abas komandas spēlēja piesardzīgi, turklāt pirmais metiens šajā mačā pa vārtiem bija tikai piektajā minūtē. Tobrīd rezultātu atklāt varēja Pjotrs Sčastļivijs, taču viņa metienu ar kājsargu atvairīja “Jokerit” vārtsargs Riks Heleniuss. Pāris minūtes vēlāk krievu leģionāram bija jau krietni labāka izdevība gūt spēles pirmos vārtus, taču viņš īsti nepaguva apstrādāt teicamo Koltona Gilīsa piespēli, kā rezultātā arī šoreiz viņa raidījums tika atvairīts. Astotajā minūtē rīdzinieki pirmo reizi palika mazākumā, kad noraidījumu saņēma Gilīss, taču tā laikā Helsinku vienība nespēja radīt nevienu bīstamu situāciju.
Latvijas komanda pirmajā trešdaļā turpināja spēlēt gana aktīvi un radīt vārtu gūšanas iespējas, turklāt vienā no epizodēm uz sāncenšu cietoksni izrāvās kanādiešu leģionārs Džastins Šags, taču rezultātu atklāt neizdevās. Pirmajam periodam tuvojoties izskaņai, vēl viena laba iespēja gūt pirmos vārtus bija Laurim Dārziņām, kurš, neapstādinot ripu, trieca to uz vārtiem, bet arī šoreiz labi nospēlēja Heleniuss. Arī trešdaļas noslēgumā laukumā bija aktīvs hokejs, bet rezultāts tā arī palika neatklāts.

Arī otrā trešdaļa sākās diezgan pasīvi, bet dažas minūtes pēc perioda sākuma vienā no epizodēm rīdziniekus no vārtu zaudējuma glāba Jakubs Sedlāčeks. Hokejisti pamazām uzņēma apgriezienus, jo labas iespējas izcelties bija Filipam Toluzakovam un Miķelim Rēdliham. Dueļa 32.minūtē noteikumi tika pārkāpti pret Oskaru Cibuļski, kas Rīgas “Dinamo” pirmo reizi šajā mačā ļāva spēlēt vairākumā. Tā laikā tika izdarīti pāris metieni uz pretinieku “būri”, tas ne pietiekami bīstami, lai beidzot atklātu rezultātu.
Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pārtraukumam divi viesu vienības hokejisti izlauzās pret vienu aizsargu, kas ļāva “Jokerit” izdarīt bīstamu metienu, taču atkal mājiniekus glāba Sedlāčeks. Uzreiz pēc tam rīdzinieki Helsinku komandas zonā savērpa īstu karuseli, radot momentu pēc momenta, turklāt tas vainagojās panākumiem. Pēc spraigas cīņas vārtu priekšā pirmais pie atlēkušās ripas bija Dārziņš, kurš to trieca vārtos. Neilgu brīdi pēc vārtu guvuma Vitālijs Pavlovs nopelnīja divu minūšu noraidījumu, ko gan “Jokerit” neizmantoja.

Jau noslēdzošās trešdaļas pašā sākumā “Jokerit” bija lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu, kad uz vārtiem izrāvās Pēters Regins, taču viņa pūliņus neitralizēja Sedlāčeks. Pēcāk divu minūšu noraidījumu saņēma rīdzinieku leģionārs Tims Sestito, taču arī šo vairākumu Helsinku komanda vārtu guvumā nepārvērta, taču spēlē vēlreiz bija jāiesaistās Sedlāčekam, kad abas vienības jau spēlēja vienādos sastāvos.
Spēles 52.minūtē vēl vienu noraidījumu saņēma Pavlovs, turklāt jau pēc desmit sekundēm “Jokerit” panāca izlīdzinājumu, kad to paveica Jākola. Jau minūti vēlāk rīdzinieki atkal bija spiesti spēlēt mazākumā, jo par nepareizi veiktu spēka paņēmienu uz noraidīto soliņa bija jādodas Sestito, kurš turklāt saņēma arī desmit minūšu disciplināro. Šo viena hokejista deficītu rīdzinieki izturēja, tomēr nepilnas trīs minūtes vēlāk Lauridsens jau vadībā izvirzīja “Jokerit” komandu. Lai arī Rīgas “Dinamo” domāja par atspēlēšanos, tā vietā nācās saņemt ripu savos vārtos, kad 3:1 panāca Niemi.

Pašā pamatlaika izskaņā mājinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, turklāt Sedlāčeks tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Tomēr šo pārsvaru izmantot neizdevās, kā rezultātā tika ciests jau kārtējais zaudējums jaunajā sezonā. Tiesa, dažas sekundes pirms beigām ripa ielidoja “Jokerit” vārtos, taču izteikti tika traucēts pretinieku vārtsargs, un guvums netika ieskaitīts.

Artūrs Kulda “Jokerit” rindās šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa pretinieku vārtiem un vienreiz bloķēja sāncenšu raidījumu.

Rīgas “Dinamo” sezonu sākusi ļoti neveiksmīgi, jo septiņās spēlēs viesos tika izcīnīta tikai viena uzvara pēcspēles metienos, kas ar diviem punktiem Normunda Sējēja trenēto komandu ierindo ne tikai pēdējā – 14. – vietā Rietumu konferencē, bet arī liek būt pēdējiem visā līgā. Savukārt “Jokerit”, kuru otro sezonu pārstāv Kulda, tikusi pie četriem panākumiem septiņās cīņās. Ar 12 punktiem somu klubs ir astotajā pozīcijā Rietumu konferencē.