Divās virslīgas spēlēs favorīti netiek pie uzvarām 0

Latvijas futbola virslīgā trešdien RFS – “Spartaks” un “Ventspils” – “Jelgavas” mačos tika fiksēti neizšķirti.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

RFS un “Spartaks” cīņā Rīgā rezultāts bija 0:0 (0:0), bet Ventspilī bija 1:1 (1:1).

Cīņa Rīgā sākās diezgan mierīgā gultnē, bet neliela iniciatīva piederēja par favorīti uzskatītajai RFS. Tiesa, pirmā puslaika beigās “Spartaks” īsā laikā izveidoja divus bīstamus uzbrukumus pēc kārtas, tomēr teicami vārtos darbojās rīdzinieku vārtsargs Kaspars Ikstens.

Otrā puslaika sākumā Ikstens atkal glāba RFS no vārtu zaudējuma. Kopvērtējuma līderei šajā mačā piederēja bumbas kontrole, taču “Spartaks” ik pa laikam atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem, turklāt, tuvojoties cīņas izskaņai, pat pārņēma iniciatīvu, bet rezultāts tā arī netika atklāts.

Savukārt otrā trešdienas mačā mājiniece “Ventspils” jau no sākuma kontrolēja cīņas ritējumu un centās apdraudēt vārtus, tomēr “Jelgava” gana labi spēlēja aizsardzībā un drošs vārtos bija Germans Māliņš. Divas teicamas iespējas gūt vārtus bija mājinieku leģionāram Žo Santusam, bet 32.minūtē ventspilniekiem gan izdevās gūt vārtus, kad ātrā uzbrukumā izcēlās viens no komandas līderiem Tosins Aijeguns.

Pašās pirmā puslaika beigās “Jelgava” panāca izlīdzinājumu, jo kompensācijas laikā pēc stūra sitiena precīzs bija šosezon rezultatīvi spēlējošais Aivars Emsis. Tikmēr otrajā puslaikā laukumā bija atklāts futbols, komandām cenšoties gūt vārtus un izcīnīt trīs punktus. Bīstamāk un vairāk gan uzbruka “Ventspils”, bet 68.minūtē šīs komandas futbolists Ingars Sarmis Stuglis par bīstamu izklupienu saņēma sarkano kartīti, tādējādi atstājot mājiniekus mazākumā.

Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām “Jelgavas” pussargs Artis Lazdiņš izdarīja spēcīgu sitienu, kas lidoja tikai nedaudz garām vārtiem. Lai arī beigās vienības apmainījās uzbrukumiem, rezultāts palika nemainīgs, cīņai noslēdzoties neizšķirti 1:1.

RFS sezonu sāka ar septiņām uzvarām pēc kārtas, bet iepriekšējos divos mačos rīdzinieki paklupa pret Kurzemes komandām – 0:2 pret “Ventspili” un 0:0 pret “Liepāju”. Savukārt “Spartakam” šosezon iepriekšējās deviņās spēlēs ik pēc diviem zaudējumiem sekojusi viena uzvara. Iepriekšējā mačā jūrmalnieki ar 4:3 uzvarēja “Ventspili”, paceļoties no pēdējās vietas turnīra tabulā. “Spartaka” futbolisti pēdējās trīs cīņās bija ielaiduši 11 vārtus.

Sakrāto brīdinājumu dēļ RFS komandai šajā mačā nevarēja palīdzēt viens no komandas aizsardzības balstiem Aleksandrs Solovjovs.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē RFS viesos izrāva uzvaru ar 3:2. Kompensācijas laikā uzvaras vārtus guva Artūrs Zjuzins, kurš iepriekšējā mačā guva smagu traumu. Tāpat rīdziniekiem traumēts ir pussargs Vjačeslavs Isajevs.

Tikmēr seškārtējā Latvijas čempione “Ventspils” sezonu iesākusi nestabili un pēc zaudējuma 3:4 pret “Spartaku” no komandas galvenā trenera amata atkāpās Dejans Vukičevičs. Par “Ventspils” galvenā trenera vietas izpildītāju nozīmēts pašmāju speciālists Igors Kļosovs, kurš savulaik vadīja “Jūrmalas” komandu, kā arī strādājis par tagadējā “Liepājas” stūrmaņa Aleksandra Starkova palīgu Latvijas izlasē, “Skonto”, Maskavas “Spartak” un “Baku” komandās. Tāpat viņš vadījis Moldovas vienību Kišiņevas “Dacia”.

Savukārt “Jelgava” jau četrās kārtās izvairījusies no zaudējumiem – iepriekšējās spēlēs divi neizšķirti pret turnīra tabulas augšdaļas komandām “Riga” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA), kā arī uzvara pār “Daugavpili”.

“Ventspilij” šajā cīņā nevarēja palīdzēt nigēriešu pussargs Abdullahi Alfa, kurš iepriekšējā mačā tika noraidīts no laukuma.

Pirmā apļa savstarpējā cīņā ar 2:1 pārāki bija “Jelgavas” futbolisti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šīs kārtas ievadā otrdien “Riga” savā laukumā ar 2:1 apspēlēja “Metta” komandu, kamēr “Daugavpils” mājās ar 1:0 guva virsroku pār “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA) futbolistiem. Šajā kārtā atpūšas “Liepājas” futbolisti.

Ar desmit spēlēs gūtiem 23 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 22 punktiem seko “Riga”, trešā ar 16 punktiem ir “Daugavpils”, bet ceturto vietu ar 14 punktiem deviņos mačos ieņem “Valmiera Glass”/ViA. Piektā ar 13 punktiem desmit cīņās ir “Ventspils”, pirmo sešinieku ar 12 punktiem noslēdz “Jelgava”, tālāk ar desmit punktiem ir “Spartaks”, astotā ar astoņiem punktiem ir “Liepāja”, kamēr turnīra tabulas lejasdaļā ar sešiem punktiem ir “Metta”.