Līga Zeļģe galvenajā lomā iestudējuma “X paaudze” 2. epizodē.
Līga Zeļģe galvenajā lomā iestudējuma “X paaudze” 2. epizodē.
Publicitātes foto

Dižgaru darbi uzmirdz Cēsīs 0

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Cēsu Pilsmuižas klētī līdz 20. septembrim apskatāma unikāla izstāde – digitāli izglītojošs mākslas-mūzikas-literatūras projekts “Multimediju performance SIMBOLISMS”, kas veltīta simbolismam Latvijas mākslā un kurā jaunās krāsās, skaņās un kustībā uzmirdz vairāk nekā 40 mākslas šedevri, kuru autori ir latviešu kultūras dižgari – Janis Rozentāls, Vilhelms Purvītis, Johans Valters, Pēteris Kalve, Rūdolfs Pērle u.c.

Izcilais pianists Andrejs Osokins ir ieskaņojis melodijas katram mākslas darbam un visam priekšnesumam kopumā, interpretējot triju izcilo latviešu simbolisma laika skaņražu – Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Jāņa Mediņa – darbus. Unikālo skaņu celiņu papildina Edvarta Virzas, Fallija, Zemgaliešu Birutas dzeja, ko ierunājuši aktieri Sandra Kļaviņa, Voldemārs Šoriņš un Jēkabs Reinis. Izstādi veidojuši Latvijā un pasaulē atpazīstami videomākslinieki Māra Kalves vadībā, skaņu dizaina autors Ernests Ansons, producente Leonarda Ķestere. Plānots, ka no 30. septembra izstāde viesosies Liepājas muzejā, bet nākamgad – Rīgā un citviet Latvijā.

LATVIJĀ

CITI ŠOBRĪD LASA

Skan Rīgas festivāls. Koncertus, kas turpināsies vēl šodien un rīt, var izbaudīt klātienē 25 cilvēki katrā koncertā, kā arī noklausīties arī interneta tiešsaistē. Šodien plkst. 21 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā koncertā “Lūgšana naktij” muzicēs “Trio Angelicus”. Savukārt rīt tajā pašā laikā Spīķeru koncertzālē uz skatuves kāps sitaminstrumentu zvaigznes – ansamblis “Perpetuum Ritmico” – Guntars Freibergs, Elvijs Endelis, Ernests Mediņš, Mikus Bāliņš. Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome.

“Baltajā kubā” trešā pirmizrāde. Rīt plkst. 19 notiks Latvijas Nacionālā teātra “Baltā kuba” trešā pirmizrāde – pēc Duglasa Koplenda romāna motīviem veidotā tiešraides iestudējuma “X paaudze” 2. epizode, kurā skatītāji iepazīsies ar Līgas Zeļģes atveidoto Klēru un viņas dīvaino ģimeni. Režisore – Ināra Slucka. Pēc pirmizrādes “Zoom” tikšanās ar radošo komandu. Biļetes pieejamas www.teatris.lv.

Turpinās “Koncerts pirmajā rindā”. Kultūrtelpā “Hanzas perons” 11., 12. un 13. jūnijā turpināsies klātienes koncertstāstu sērija “Koncerts pirmajā rindā”, kurā šoreiz ar teātra dziesmu un stāstu programmu “Dziesmas par mīlestību” uzstāsies JRT aktieris Andris Keišs kopā ar mūziķiem Jēkabu Nīmani un Artūru Bērziņu, dziedātājs Shipsea jeb Jānis Šipkēvics juniors un pianists Vestards Šimkus. Koncertstāstus varēs apmeklēt 20 skatītāji, un mākslinieki vienā dienā uzstāsies trīs reizes. Viena koncertstāsta ilgums – 45 minūtes.

“Mūzika aizvestajiem”. Svētdien, 14. jūnijā, plkst. 16 uz koncertu “Mūzika aizvestajiem”, godinot padomju deportāciju upuru piemiņu, tiešraidē no Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja aicinās orķestris “Rīga”. Programmā – Jāņa Mediņa “Ārija” no Pirmās orķestra svītas, Viļņa Šmīdberga opuss “Sēru mūzika”, ko komponists veltījis sava tēva piemiņai, komponistes Indras Rišes “Aizturētā elpa”, Mocarta “Serenāde” Nr. 12, saukta par “Nakts mūziku”.

Pirmizrāde ĢIT. Otrdien, 16. jūnijā, Ģertrūdes ielas teātrī notiks pirmizrāde horeogrāfes un dejotājas Janas Jacukas solo izrādei “Baiļu rutīna”. “Es baidos, ka šodiena var neizdoties,” izrādē saka Jana un ieved trauslā pasaulē, kur bailes nav vājuma pazīme, bet izdzīvošanas metode. Jaunās horeogrāfes solo darbs ir personisks jaunas sievietes stāsts par “vājā” dzimuma pasauli.

Reklāma
Reklāma

Atis Ieviņš un Senā Ēģipte. No piektdienas, 12. jūnija, līdz 19. jūlijam Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma mākslinieka un fotogrāfa Ata Ieviņa personālizstāde “Faraona dārgumi”. Tajā redzamās asamblāžas ir viņa pēdējā gada laikā radītās vizuālās pasakas, kuru aizsākums meklējams autora interesē par Seno Ēģipti un konceptuālos mākslas eksperimentos. Autoru vienmēr fascinējusi Senā Ēģipte, tās tonalitāte, sarkofāgi, dārgumi. Asociācijas ar Ēģiptes dārgumiem, kurus joprojām izceļ no pazemes, to noslēpumainība un senatnes piegarša, fotogrāfa prātā saistījās ar pasakām par Faraonu.

Bahs. Grūvs. Saksofoni. Svētdien, 14. jūnijā, plkst. 18 koncertprogrammā “Bahs. Grūvs. Saksofoni. Tiešraides koncerts” uz Liepājas “Lielā dzintara” skatuves satiksies Rīgas Saksofonu kvartets ar godalgoto sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu. Repertuārs – no Johana Sebastiana Baha “Angļu svītas” līdz pašmāju komponistu Edgara Mākena un Uģa Prauliņa jaundarbiem. Koncerts skatāms tiešraidē, bet koncertsērijas “Personīgi” pavasara abonementa īpašniekiem būs ekskluzīva iespēja to redzēt klātienē.