Publicitātes foto

Domā, nūjojot, ir zema slodze? Pamēģini un tad parunāsim. 6 mīti par nūjošanu 0

Šobrīd kopējais nūjotāju skaits pārsniedz jau 10 miljonus. Arī mūsu platuma grādos šī aktivitāte pamazām gūst aizvien lielāku popularitāti, pulcējot tūkstošiem aktīvu sekotāju, taču, neskatoties uz to, ka nūjošana varētu šķist gaužām vienkārša, lai uzsāktu nūjot pareizi, ir nepieciešams kārtīgi iepazīties ar šī sporta veida tehnisko pusi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Lasīt citas ziņas

Latvijā nūjošanas sportu pārstāv Latvijas Tautas sporta asociācija, kas ir sabiedriska nūjošanas veicināšanas organizācija. Viena no LTSA aktīvākajām nūjošanas speciālistēm ir ģenerālsekretāre un valsts trenere Gaļina Gorbatenkova iepazīstina ar sešiem izplatītākajiem mītiem un patiesībām par nūjošanu.

1. mīts – Nūjošana ir zemas intensitātes aktivitāte, kas neizceļas ar izteikti pozitīvu ietekmi uz veselību
Patiesībā nūjošanai ir ļoti daudz priekšrocību, kas pozitīvi ietekmē mūsu pašsajūtu un veselību. Intensitātes ziņā nūjošanu pavisam noteikti var pielīdzināt skriešanai, jo nodarbības laikā tiek nodarbināti līdz pat 90% muskuļu, taču šī aktivitāte ir saudzējošāka locītavām, mugurkaulam un sirdij, turklāt, staigājot ar nūjām, ķermeņa svars tiek vienmērīgi sadalīts gan uz rokām, gan uz kājām. Svarīgi arī, ka nūjošana ir droša aktivitāte ar ļoti minimālu traumatisma risku, kas ir par veseliem 46% efektīvāka nekā parasta pastaiga. Tāpat nūjošana ieteicama arī kā rehabilitācija pēc dažādām smagām slimībām (piem. insults, infarkts utt.).

CITI ŠOBRĪD LASA

Lūk, daži no nūjošanas pozitīvajiem efektiem uz veselību:
• samazina sāpes un sasprindzinājumu plecu – kakla daļā;
• īpaši noderīga sirds un asinsvadu, muguras, locītavu, elpošanas un nervu sistēmas slimību, kā arī osteoporozes un diabēta profilaksei;
• paātrina sirdsdarbību vismaz par 10-15 sitieniem minūtē, kas nodrošina sirds muskuļa izturības palielināšanos;
• mazina stresu, palīdz kā saslimšanu profilakse;
• veicina veselīgu miegu, vispārēju labsajūtu un stimulē endorfīna (tautā saukts par laimes hormonu) izdalīšanos;
• nodrošina pareizas stājas veidošanos un uzturēšanu;
• palīdz kā efektīvs novājēšanas līdzeklis.

2. mīts – Nūjošana ir vienmuļa aktivitāte, kas piemērota tikai vecāka gada gājuma sievietēm

Patiesībā šī ļoti demokrātiska un aizraujoša sporta aktivitāte, kas piemērota visiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai iepriekšējās fiziskās sagatavotības. Lai uzsāktu nūjot, nepieciešams tikai laika apstākļiem piemērots apģērbs un ērti apavi, ko ikviens no mums atradīs savā drēbju skapī.

Nūjošanā izšķir trīs līmeņus:
• Veselības līmenis – cilvēkiem, kas vēlas vai nu atgūt veselīgu formu pēc pārciestas slimības vai arī uzlabot savu stāvokli hronisku saslimšanu gadījumos. Izmantojot pareizu nūjošanas tehniku, tiek noņemta slodze no locītavām, atbrīvota plecu un kakla zona, kā arī tiek dots atbalsts mugurkaulam – tas noder cilvēkiem ar palielinātu ķermeņa masu vai adipozitāti.
• Fitnesa līmenis – treniņš kaloriju dedzināšanai, muskuļu slodzei un fiziskās sagatavotības uzlabošanai – izturība tiek trenēta jau no pirmās nodarbības. Izmantojot pareizu tehniku, nūjotājs sajutīs pozitīvos efektus, ko sniedz šīs nodarbības.
• Sporta līmenis- palīdz iegūt uz uzturēt ķermeni fiziski labā stāvoklī, paaugstina muskuļu, kā arī aerobo un anaerobo izturību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.