Dubras “BATE” negaidīti zaudē īriem un paliek bez Čempionu līgas 0

Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā Baltkrievijas spēcīgākā komandas Barisavas BATE UEFA Čempionu līgas futbolā kvalifikācijas turnīra trešās kārtas atbildes spēlē ar 0:3 (0:1) viesos piekāpās Īrijas klubam “Dundalk”, divu spēļu summā zaudējot ar 1:3 un neturpinot cīņu par grupu turnīru.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Līdz ar zaudējumu šajā kārtā BATE cīnīsies UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra “play-off” kārtā, kur uzvarētāja nodrošinās vietu grupu turnīrā. Kopš 2009.gada BATE tikai reizi nav spēlējusi Čempionu līgas vai Eiropas līgas grupu turnīrā.

Dubra spēli sāka starta vienpadsmitniekā un laukumā bija visas 90 minūtes.

Mača rezultātu pirmā puslaika nogalē atklāja uzbrucējs Deivids Makmilans, kurš no desmit metriem raidīja bumbu vārtos un izmantoja mājinieku pirmo bīstamo momentu. Otro reizi uzbrucējs Makmilans atzīmējās otrajā puslaikā pēc nospēlētām 15 minūtēm, kad triju BATE futbolistu ielenkumā spēja izkārtot sev izdevīgu situāciju un dubultot “Dundalk” pārsvaru.

Pamatlaika pēdējā minūtē BATE ielaida trešo vārtus, kad precīzi sita uz maiņu nākušais pussargs Robijs Bensons.

Līdz ar panākumu “Dundalk” iekļuva UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas “play-off” kārtā. Tāpat “Dundalk” garantējusi vismaz dalību UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Tikmēr Nikosijas APOEL kompensācijas laikā guva trīs vārtus un ar 3:0 (0:0) savā laukumā uzveica Tronheimas “Rosenborg” no Norvēģijas, divu spēļu summā uzvarot ar 4:2.

“Play-off” kārtā APOEL vienību ieveda Jana Janitasa, Vandera un Tomāsa de Vinsenti gūtie vārti.

Izšķirošajā kārtā iekļuva arī Čehijas čempione Plzeņas “Viktoria”, kas viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Azerbaidžānas komandu Agdamas “Qarabag”. Rezultāts 1:1 bija arī divu spēļu summā, bet “Viktoria” nākamajā kārtā iekļuva pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem.

Neizšķirtu un iekļūšanu “play-off” kārtā nodrošināja Mihala Krmenčika spēles 85.minūtē gūtie vārti.

“Viktoria” svētdien iesāka Čehijas čempionāta jauno sezonu, ar 2:1 viesos pieveicot Jihlavas “Vysočina”, kuras labā vārtus guva Dāvis Ikaunieks.

“Play-off” kārtā iekļuva arī Zagrebas “Dinamo”, kas viesos Gruzijā ar 1:0 (1:0) uzvarēja vietējo Tbilsi “Dinamo”, bet divu spēļu summā bija pārāka ar 3:0.

Šosezon grupu turnīros spēlēs vismaz divi Latvijas futbolisti – kārtējo traumu ārstējošā Aleksandra Cauņas pārstāvētā Krievijas čempione Maskavas CSKA garantējusi vietu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, bet Latvijas izlases vārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices kausa ieguvēja “Zurich”, kas šosezon sacenšas valsts otrajā līgā, piedalīsies UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

Kā zināms, kvalifikācijas iepriekšējā kārtā BATE izbraukumā ar 4:2 apspēlēja Somijas labāko komandu SJK, tomēr šeit nevienā no mačiem Dubra savainojuma dēļ laukumā neizgāja.

Ar 38 punktiem 16 spēlēs BATE ir pārliecinoša Baltkrievijas čempionāta līdere, bet Dubra ar četriem gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli ir turnīra rezultatīvākais aizsargs.