Jānis Dūklavs
Jānis Dūklavs
Foto – Timurs Subhankulovs

Dūklavs Briselē uzstāj uz tiešo maksājumu izlīdzināšanu Latvijas zemniekiem 0

Tiešo maksājumu izlīdzināšana ir nemainīgs priekšnosacījums, lai Latvija varētu atbalstīt Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecibas politikas reformu pēc 2020.gada, pēc nozares ministru padomes sēdes informēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Pirmdien, 17. decembrī, Dūklavs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē norādīja, ka pastāv objektīva statistika un aprēķini, kas pamato augstākas ražošanas izmaksas Latvijā.

“Atšķirības atbalsta likmēs starp dalībvalstīm nākamajam plānošanas periodam nedrīkst būt pamatotas ar pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu ražošanas rādītājiem. Tādēļ tiešie maksājumi ir jāizlīdzina,” sacīja Dūklavs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zemkopības ministrs arī atkāroti uzsvēra, ka Latvija nepiekrīt EK iecerētajai lauku attīstības finansējuma samazināšanai pēc 2020. gada – tas ir jāsaglabā esošajā līmenī.

“Ierosinātais 15% samazinājums nākamajā periodā kopā ar šā perioda 8% samazinājumu Latvijai veido jau par 22% mazāku finansējumu lauku attīstībai. Latvijai šāds samazinājums būtu dramatisks, turklāt visu vēl vairāk pasliktina ierosinātais līdzfinansējuma likmju samazinājums no 85% uz 70%,” diskusijās norādīja Jministrs.

Latvija nemainīgi pieprasa taisnīgus tiešos maksājumus pēc 2020. gada, jo tikai tas nodrošinās vienlīdzīgus atbalsta pasākumus, un attiecīgi vienlīdzīgus konkurences apstākļus visu dalībvalstu lauksaimniekiem.

Patlaban maksājuma likme Latvijā ir 76,80 eiro par vienu hektāru.

Kā ziņots, EK 1. jūnijā publicēja regulu priekšlikumus par ES Kopējo lauksaimniecības politiku 2021.-2027.gadam, kur dalībvalstīm paredzētais finansējums samazināsies par 15% salīdzinājumā ar 2014.-2020.gadu. tas nozīmē, ka nākamajā plānošanas periodā Latvijai Lauku attīstības programmas pasākumu īstenošanai paredzētais ES finansējums būs par 147 miljoniem eiro mazāks nekā šajā plānošanas periodā.