Foto: FOTOLIA

Dzīvoklis ar milzu parādu. Vai tiešām jāsedz pārējiem iedzīvotājiem? 7

Dzīvoju deviņstāvu mājā, esmu mājas vecākā. Viens iedzīvotājs paņēma bankā kredītu, ieķīlāja dzīvokli, bet nemaksāja par komunālajiem pakalpojumiem. Banka viņam dzīvokli atņēma, tas tagad tiek pārdots, bet parādus par komunālajiem pakalpojumiem (3200 eiro) neviens nemaksā. Mūsu mājā jau vairākiem izveidojušies šādi parādi. Ko darīt? Iesniedzām tiesā divus dzīvokļu īpašniekus, paši sedzām tiesas izdevumus, bet parādnieki neko neņem galvā. Kas maksās – vai tiešām visi pārējie mājas iedzīvotāji? VALENTĪNA JELGAVĀ

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Komunālie parādi Latvijā diemžēl ir ļoti izplatīta problēma. Ja dzīvoklis tiek pārdots un ir komunālo maksājumu parāds, pašlaik normatīvajos aktos nav noteikts, ka nākamajam dzīvokļa īpašniekam jāuzņemas atbildība par iepriekšējiem parādiem. Tas nozīmē, ka parādsaistības ir attiecināmas uz īpašnieku, nevis īpašumu. Saeimā gan tiek izskatīti grozījumi Dzīvokļa īpašuma likumā, lai paredzētu, kādā veidā tiek pārņemtas parādsaistības īpašuma atsavināšanas gadījumā, taču pagaidām šie grozījumi vēl nav pieņemti.

Ja tiesā ir iesniegti prasības pieteikumi par komunālo pakalpojumu parādiem, atliek tikai sagaidīt tiesas lēmumu, iegūt izpildu rakstu un vērsties pie tiesu izpildītāja, kas šos parādus piedzīs. Tiesu izpildītājs izsolīs parādniekam piederošo kustamo mantu un/vai nekustamo īpašumu, no kā arī tiks segts komunālo maksājumu parāds, ja parādnieks šo parādu nesamaksās labprātīgi.