Ēriks Karlsons (studija “Carlson Design Home”) saņēma dizaina gada balvu par interjeru dzīvoklim pie jūras. Apgaismojums sadalīts dažādos scenāriskos risinājumos, ko iespējams mainīt atbilstoši atmosfērai. Lielformāta glezna – Alīnas Grīnpaukas oriģināldarbs.
Ēriks Karlsons (studija “Carlson Design Home”) saņēma dizaina gada balvu par interjeru dzīvoklim pie jūras. Apgaismojums sadalīts dažādos scenāriskos risinājumos, ko iespējams mainīt atbilstoši atmosfērai. Lielformāta glezna – Alīnas Grīnpaukas oriģināldarbs.
Publicitātes (Anša Starka) foto

Dzīvoklis vecpuisim, augu laistītājs slinkajiem un siltās lelles mazuļiem. Fotoieskats dizaineru darbos 0

Ķīpsalā izstādē “Design Isle 2018” bija apskatāmi konkursam “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” pieteiktie profesionāļu, studentu un skolēnu darbi. Tie pārsteidza ne vien ar oriģinalitāti, bet arī ar funkcionalitāti – starp radošajiem darbiem bija daudz praktisku lietu, piemēram, akmens masas karstumizturīgs trauks maizes cepšanai, kas sastāv no šķīvja, bļodas un pamatnes, kur ielietais ūdens cepšanas laikā slēgtajā vidē rada tvaiku. Traukus turklāt var lietot arī atsevišķi galda servēšanai. Aizmāršīgiem ļaudīm vai tiem, kas par mājas zaļo rotu vēlas parūpēties, dodoties ceļojumā, noteikti noderēs asprātīgā augu laistītāja konstrukcija – statīvs un divlitru ūdens maisi, no kuriem stiepjas caurules līdz puķpodam. Daudz darbu bija veltīti bērniem – sākot no rotaļlietām līdz daudzfunkcionālām mēbelēm un saliekamām spēļu mājiņām.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Mūsdienīgi interjeri arī vēsturiskās ēkās

Profesionāļu konkursā galveno gada balvu izpelnījās Māris Važa par “Squalio” biroja interjeru, bet apakškategorijā “Dzīvojamā vide” balva tika Ērikam Karlsonam par telpu plānojumu un iekārtojumu dzīvoklim pie jūras – tas izcēlās ar formu tīrību, mūsdienīgu aprīkojumu un pelēko toņu salikumu. Oriģināls bija Vinetas Milleres un Zandas Džuranovičas interjera projekts (2. vieta) vecpuiša dzīvoklim renovētā Rīgas centra namā, saglabājot ēkas arhitektūras sasaisti ar mūsdienu dzīvesstilu, dekoratīvā betona sienu apdari un avangardiskiem interjera priekšmetiem, ņemot vērā dzīvokļa saimnieka ekstravaganto personību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Augstskolu konkursā kategorijā “Interjera dizains” gada balvu žūrija lēma piešķirt Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas audzēknei Natālijai Brokānei par darbu “Industriālās arhitektūras mantojums mūsdienu kultūrvidē”. Darba vadītāja ir Aina Strode, kura iedvesmojusi arī studenti Maiju Gobu izstrādāt rekonstrukcijas interjera projektu Abgunstes muižas Kultūras un pasākumu klētij (3. vieta), kas iekļautos ēku ansambļa kopējā stilistikā, atbilstu Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas noteikumiem, kā arī klēts saimnieku – biedrības “Radošuma meka” darbinieku un viesu – radošajām izpausmēm.

Skolu konkursā gada balvu saņēma Sintija Kagaine (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola) par darbu “Dzīvojamā vide – Oranžērija” jeb dzīvokļa iekārtojums floristam. Funkcionālais 92 m2 lielo telpu plānojums piemērots gan atpūtai pēc garas darba dienas, gan arī specifiskajam florista darbam. Dzīvoklī paredzēta speciāla darba zona, kurā ir iespējams ērti strādāt ar dzīvajiem augiem un ziediem, uzglabāt dažādus materiālus un instrumentus, kā arī tikties ar klientiem.

Dekoratīvas un attīstošas lietas

Kategorijā “Lietu dizains” gada balva piešķirta Ievai Kreilei (Rīgas Tehniskā universitāte) par reprezentatīvu koka trauku kolekciju “Edge”, kam iestrādātās dekoratīvās metāla līnijas ļauj pievienot papildu iekšējo dalījumu.

Skolu konkursā gada balvu saņēma Paula Līva Lorence (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola), kura bērniem ar autismu izstrādājusi attīstošu priekšmetu līnijas “Taktil”. Tām ir dažādas sagatavotības pakāpes – no vienkāršas formas priekšmetiem bez faktūras, kas piemēroti īpaši jūtīgiem bērniem, līdz priekšmetiem ar ļoti izteiktu reljefu, kurus var saspiest, locīt, staipīt. Savukārt daudzu uzmanību piesaistīja mīlīgās “sildlelles” (Luīza Oļševska, 3. vieta), kuras, sasildītas mikroviļņu krāsnī, vēl ilgi saglabā siltumu, tādējādi mazuļiem palīdzot iemigt. Trikotāžas lelles vēderā atrodas spilventiņš, kas pildīts ar ķiršu kauliņiem.

Dizaina balvas arī Slovākijā

Savukārt slovāku mākslinieku darbus, kas saņēmuši Slovākijas dizaina balvas (piešķir Slovākijas Dizaina centrs), no šodienas līdz mēneša beigām var aplūkot Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā atklātā izstādē “Slovāku laikmetīgais dizains”, kas veltīta Slovākijas valsts 25. dibināšanas gadadienai. Ekspozīcijā apskatāms gan stikla mākslinieku sniegums un eksperimenti porcelānā, gan funkcionālā dizaina risinājumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.