Ilustratīvs foto. Foto – LETA

Egles gudrības: Kā un kur to izvēlēties 0

Mākslīgo vai no meža

Mākslīgo egļu izvēle nu jau kļuvusi tik plaša, ka iespējams iegādāties ne tikai pliekanu plastmasas izstrādājumu, bet tādu egli, kas no attāluma pat nav atšķirama no īstās egles. Pēdējos gados ražotāji piestrādājuši pie zaru formas un adatiņu lokanības, lai sasniegtu maksimāli dabisku efektu. Savukārt krāšņuma cienītāji var izvēlēties egles ne tikai tradicionāli zaļā, bet arī sudrabotā, zilā, sarkanā un vēl citās krāsās. Mākslīgā egle kalpos gadiem ilgi, ilgtermiņā izmaksās lētāk un, galvenais, tā nebirs un vienlaikus būsim pasaudzējuši mūsu zemes zaļo rotu. Izvēloties mākslīgo egli, krāšņums būs, tomēr var pietrūkt romantikas, aromāta un mājīguma sajūtas. Maldīgi domāt, ka plastmasas egles ir drošākas un nevar aizdegties. Arī ar tām jāievēro drošības noteikumi. Turklāt mēdz būt lētie izstrādājumi, kas aizdegas pat no elektriskajām virtenēm. Tāpēc svarīgi, lai iegādātajai eglei būtu pievienots sertifikāts, kas garantē tās drošību un kvalitāti.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

Pirmais noteikums, izvēloties dabisko eglīti, lai tā būtu nesen cirsta. Pērkot to var noteikt vairākos veidos. Ja, paņemot pirkstos vairākas skujas un paberzējot tās, jūtams viegls skuju aromāts un pirksti kļūst it kā eļļaini, eglīte ir svaiga. Var pamēģināt nolauzt kādu no apakšējiem zariņiem – ja lūst viegli, egle cirsta sen un mājoklī izturēs vien neilgu laiku, ja zars tikai liecas, bet nelūst – egli var droši pirkt. Var apskatīt arī cirtuma vietu uz stumbra – ja tā jau kļuvusi tumša, egle ātri sāks kalst. Vislabāk, ja eglīti iegādājas podiņā, bet pēc tam pārstāda dārzā. Tad tā priecēs daudzus gadus un dabai nebūs nodarīts kaitējums.

Pirms ievietošanas kājā egles stumbru vajadzētu attīrīt no mizas 8 – 10 cm augstumā un nedaudz saknaibīt. Pēc tam ielikt to speciāli sagatavotā tvertnē ar ūdeni, kas sniegsies virs notīrītās mizas. Ūdens periodiski jāpapildina, lai līmenis būtu nemainīgs. Egli nevajag novietot tuvu apkures baterijām, kamīnam. Tāpat nav ieteicams egli greznot ar smagiem rotājumiem, kas noliec tās zarus. Lai egle ilgāk saglabātu svaigumu un aromātu, ūdenim var pievienot tējkaroti jebkura mēslojuma, cukura vai aspirīna tableti, kā arī tējkaroti glicerīna, ko var iegādāties aptiekā.