Foto: Panthermedia/SCANPIX/LETA

Eiropā mobilizē finansējumu ekonomikas sildīšanai 0

Eiropas Savienības institūcijas un pasaules organizācijas iesaistījušās finansējuma piešķiršanā, lai cīnītos ar Covid-19 un slimības radītajām sekām.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi pieteikšanos finansējuma saņemšanai dažādiem tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas spējīgi rast jaunus un inovatīvus risinājumus slimības apkarošanai. Finansējumu piešķirs no pētniecībai un attīstībai domātajiem 164 miljoniem eiro, ko augsta riska un lielas atdeves ideju komercializācijai nodrošina ES izveidotā Eiropas Inovāciju padome (EIC).

Īpaši daudz ideju EK gaida saistībā ar ārstēšanos, slimības testēšanu un monitorēšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat EK izveidojusi “Koronavīrusa reaģēšanas investīciju iniciatīvu”. Tās ietvaros tiks mobilizēti 25 miljardi eiro, lai palīdzētu valstu veselības aprūpes sistēmām, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un citām ievainojamām sfērām.

To visu uzraudzīs koronavīrusa reaģēšanas komanda, kuru izveidoja 2. martā un kuras sastāvā ir pieci komisāri.

Savukārt Pasaules veselības organizācija (PVO) sadarbībā ar ANO fondu, Šveices Filantropijas fondu u. c. partneriem dibinājuši Solidaritātes reaģēšanas fondu, ar kura palīdzību no dažādiem finanšu donoriem vāks naudu, lai palielinātu PVO un tās partneru spējas atbalstīt valstu cīņu ar pandēmiju.

Fonds, kas ir pirmais šāda veida fonds pasaulē, ļaus privātpersonām, korporācijām un institūcijām visā pasaulē sadarboties, lai sekmētu globālus slimības apkarošanas centienus. “Mēs esam izšķiroši svarīgā punktā, lai nāktu klajā ar globālu atbildi Covid-19 – lai pasaulē saglabātu drošību, mums ir nepieciešams iesaistīt visus,” sacīja PVO ģenerālsekretārs Tedross Adhanoms Gebrejesuss.

“Mēs esam ārkārtīgi pateicīgi ANO fondam un Šveices Filantropijas fondam par palīdzību fonda izveidošanā. Daudzi cilvēki un institūcijas apgalvo, ka vēlas piedalīties cīņā pret jauno koronavīrusu. Tagad viņiem būs tāda iespēja,” piebilda Gebrejesuss.

Jau šobrīd fondā pieejams ievērojams atbalsts, pateicoties “Google” un “Facebook” iesaistei. “Mēs nevaram ignorēt faktu, ka šī ir patiesi globāla problēma, kas prasa patiesi globālus risinājumus,” sacīja ANO fonda prezidente Elizabete Kozensa, piebil­stot, ka “tiek ietekmēta sabiedrība visā pasaulē un cilvēki vēlas dot savu ieguldījumu. Jaunais fonds radīs iespēju cilvēkiem kopā cīnīties pret šo vīrusu.”

Reklāma
Reklāma

Līdzekļi tiks novirzīti pasākumiem, kas izklāstīti Covid-19 Stratēģiskajā gatavības un reaģēšanas plānā, lai dotu iespēju visām valstīm, jo īpaši tām, kuras ir visneaizsargātākās un apdraudētākās un ar vājāko veselības aprūpes sistēmu, sagatavoties un reaģēt uz Covid-19 radīto krīzi, tostarp ātri konstatēt saslimšanas gadījumus, apturēt vīrusa pārnešanu un rūpēties par vīrusa skartajiem.

Ko PVO un partneri meklē? Lielāko uzsvaru organizācijas plāno likt uz medicīnas darbinieku aizsardzību, piesaistot līdzekļus diagnostikas laboratoriju aprīkošanai, uzraudzības uzlabošanai un datu vākšanai, tāpat plānots izveidot un uzturēt intensīvās terapijas komandas, stiprināt piegādes ķēdes, paātrināt vakcīnu un terapeitisko līdzekļu pētniecību un iz­strādi, kā arī veikt citus svarīgus pasākumus, lai palīdzētu glābt cilvēku dzīvību.

Visbeidzot Eiropas Investīciju banku grupa krīzes skarto Eiropas kompāniju atbalstīšanā un veselības sektorā ieplūdinās 40 miljardus eiro. Būs atbalsta mehānismi krīzes skartajiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī investīcijas vakcīnas meklēšanai un medicīnisko nepieciešamību apmierināšanai.