Elīza Cauce aizvadījusi savu labāko Pasaules kausa posmu karjerā.

Elīza Cauce nekvalitatīvajā Vinterbergas trasē triumfē PK posmā! 1

Latvijas šā brīža pieredzējušākā kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien Vinterbergas trasē, Vācijā, pirmo reizi karjerā individuālajās sacensībās kāpa uz Pasaules kausa (PK) posma augstākā pakāpiena, latvietei izcīnot skaistu uzvaru!

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Šajā nedēļā Vinterbergā kamaniņu braucējiem nācies saskarties ar pamatīgām problēmām, jo trases ledus kvalitāte neatbilda sporta veida prasībām. Trase treniņos bija pārāk grubuļaina, jo pēc bobsleja startiem ledus netika sagatavots atbilstoši kamaniņu braucējiem.

Treniņos krita daudzas ekipāžas, beigās neizturot pašiem vāciešiem, vairākām mājinieku divnieku ekipāžām paziņojot, ka viņi boikotēs pirmspēdējo Pasaules kausa posmu. Organizatori vēlāk paziņoja, ka pazeminās starta vietu, lai izvairītos no kritieniem.

Latvija gan posmā startēs ar teju pilnu komandu, un jau dāmu konkurencē izcīnīja vēsturisku panākumu – Elīzai Caucei pirmo reizi Pasaules kausa posmos tiekot pie uzvaras.

Cauce pēc pirmā brauciena bija otrā, bet otrajā uzrādīja labāko rezultātu, summā finišējot pēc minūtes un 27,481 sekundes. Viņai 0,080 sekundes zaudēja Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Tatjana Ivanova no Krievijas, kura bija līdere pēc pirmā brauciena, bet trešā palika Vācijas šīs sezonas līdere Jūlija Taubica, Caucei zaudējot jau 0,192 sekundes.

Uzreiz aiz pjedestāla finišēja krieviete Viktorija Demčenko, Anna Bereitere no Vācijas, bet pirmo sešinieku noslēdza Sandra Robartšere no Itālijas.

Labāko desmitniekā tika arī abas pārējās Latvijas pārstāves – Kendija Aparjode ieņēma septīto vietu (+0,627), bet Ulla Zirne bija vēl vienu pozīciju zemāk (+0,706).

Sacensībās startēja 18 sportistes.

Cauce pagājušajā nedēļā izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionāta sprinta sacensībās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 907 punktiem ir krieviete Ivanova, otro vietu ar 880 punktiem ieņem vāciete Taubica, bet trešā ar 652 punktiem ir krieviete Demčenko. Aparjode iekrājusi 431 punktu un ir astotā, Cauce ar 417 ir pozīciju zemāk, bet Zirne ar 325 un Elīna Ieva Vītola ar 73 punktiem ieņem attiecīgi 13. un 33.vietu.