Foto: Shutterstock

Žurnāla “36,6°C” žurnālistes trīs dzīvesveida idejas 0

Žurnāla “36,6°C” žurnāliste Zane Eniņa dalās trīs dzīvesveida idejās, ko pati ievēro.

Reklāma
Reklāma

Lasīt, lasīt, lasīt!

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

Manai bibliotēkai pievienojušās trīs jaunas grāmatas: Džesikas Taunzendas Nekadbija. Moriganas Kraukles pārbaudījumi (izdevniecība Latvijas Mediji), Haruki Murakami Vīrieši bez sievietēm (Zvaigzne ABC) un Dorisas E. Koenas Sapņošana ar abām smadzeņu puslodēm (Lietusdārzs).

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmā ir svaigākais ieguvums, par tās lasīšanu man nedaudz jāsacenšas ar manu jaunāko dēlu, kurš arī labprāt iegrimst fantāzijas pasaulē.

Otrā ir stāsti – Murakami cienītājiem, kuriem pieskaitu arī sevi, pietiek ar to vien, ka autors ir tieši viņš.

Trešā būs interesanta tiem, kurus saista psiholoģija un centieni izprast, ko īsti mums vēsta sapnis, – vai tas ir brīdinājums par briestošu slimību, sveiciens no neatrisinātas problēmas vai apspiestu jūtu izpausme.

Izprast paaudžu atšķirības

Esmu pasākusi klausīties Latvijas Universitātes (LU) tālāizglītības platformas OpenMinded lekcijas par dažādiem tematiem. Patlaban klausos LU profesores Zandas Rubenes kursu par X, Y un Z paaudzēm. Pētījumos novērotās atšķirības starp manu vecāku, manu, manu bērnu un vēl jaunāku cilvēku paaudzēm palīdz labāk saprast, kā dažādu vecumu ļaudis uztver pasauli un kā pašu pasauli mainījis fakts, ka šodien vienlaikus līdzās pastāv tik atšķirīgos apstākļos dzimuši un auguši cilvēki, piemēram, gan Otro pasaules karu pārdzīvojušie, gan tie, kas nākuši pasaulē teju vai ar viedtālruni rokās.

Ziedot asinis

Foto – Shutterstock

Esmu asinsdonore jau daudzus gadus. Apziņa, ka ir tik vienkārši palīdzēt kādam, kuram tas ļoti nepieciešams, ir jauka, taču man patīk arī pats process: Valsts asinsdonoru centra personāla allaž laipnā attieksme un nemainīgā lietu kārtība (anketa, saruna ar ārstu, analīzes, jautājums, kurā rokā durt utt.) un maisiņš ar labumiem, kuru vidū noteikti ir arī mans mīļais hematogens. Izziņa, ka par labo darbu man pienākas brīvdiena, un daži eiro, kas iekrīt manā kontā kā kompensācija. Nedrīkst nenovērtēt arī to, ka donoru asinis ikreiz tiek pārbaudītas: tas nozīmē, ka pastāvīgi esmu informēta par noteiktiem savas veselības parametriem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.