Foto – Shutterstock

Neirologs: Ar ko var draudēt patvaļīga epilepsijas zāļu devas samazināšana 0

Manai meitai, kura jau pusmūžā, pēkšņi atklāja epilepsiju. Ģimenes ārste sacīja, ka šajā gadījumā neko nevar palīdzēt. Vai patiešām mūsdienu medicīna šīs slimības priekšā ir bezspēcīga? MUDĪTE JELGAVĀ

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Lasīt citas ziņas

Epilepsiju ir iespējams ārstēt. Kā brīdina veselības centra “Vivendi” neirologs Jānis Mednieks, ja slimnieks nelieto medikamentus, biežas slimības lēkmes laika gaitā var izraisīt psihiskas izmaiņas. Slimība noteikti jāārstē arī tad, ja izpaužas viegli un reti.

Īpaši svarīgi epilepsiju ārstēt ģeneralizētu krampju lēkmju gadījumā, kas rada nelaimes gadījuma draudus gan pašam slimniekam, gan apkārtējiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Medikamenti jālieto regulāri, lai uzturētu to pastāvīgu koncentrāciju asinīs. Patvarīga devas samazināšana vai zāļu lietošanas pārtraukšana var palielināt lēkmju risku.

Vai epilepsijas slimniekam medikamenti nepieciešami visu mūžu, vienota viedokļa nav. Dažkārt, ja, ilgstoši dzerot zāles, lēkmju nav bijis, tās iesaka pakāpeniski pārtraukt lietot.

Reizēm medikamenti nepalīdz, un tad var izmantot ķirurģisku ārstēšanu, kuru Latvijā gan galvenokārt veic bērniem. Epilepsijas operācijas ir ļoti sarežģītas, un tām ilgi jāgatavojas, kamēr atrod smadzeņu zonu, kas nosaka lēkmju rašanos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.