Krištianu Ronaldu.

Spozmi atguvušais Nīderlandes futbola klubs Amsterdamas “Ajax” un Spānijas grands “Barcelona” otrdien kļuva par pirmajiem šīs sezonas UEFA Čempionu līgas pusfinālistiem.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

“Ajax” ceturtdaļfināla atbildes spēlē viesos ar 2:1 (1:1) pārspēja Itālijas A sērijas klubu Turīnas “Juventus”, divu maču summā uzvarot ar 3:2, bet “Barcelona” savā laukumā ar 3:0 (2:0) sagrāva Anglijas premjerlīgas grandu Mančestras “United”, divu spēļu summā gūstot virsroku ar 4:0.

“Ajax” pusfinālā tiksies ar kādu no Anglijas klubiem Totenhemas “Hotspur” vai Mančestras “City”, kamēr “Barcelona” mēros spēkus ar “Liverpool” vai “Porto”.

“Ajax” starp četrām labākajām šī turnīra vienībām iekļuvusi pirmo kopš 1997.gada. Astotdaļfinālā Nīderlandes vienība uzvarēja citu grandu – Madrides “Real”.

Ronaldu iesit, bet ar to ir par maz

Turīnā notikušajā mačā jau sestajā minūtē traumu guva viens no Amsterdamas komandas līderiem Nusairs Mazrauī, kurš spēli nevarēja turpināt. Spēles trešajā desmitminūtē abas komandas apmainījās pirmajiem bīstamajiem momentiem – vispirms pāri vārtiem sita “Ajax” futbolists Donijs van Bēks, bet pēc tam otrā laukuma pusē Paulo Dibalas sisto bumbu atvairīja Andrē Onana.

Pirmie vārti tika gūti 28.minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles Krištianu Ronaldu ar galvu no aptuveni desmit metriem raidīja bumbu tīklā. Tiesa, piecas minūtes vēlāk tablo jau vēstīja 1:1 – pēc viesu futbolista tālsitiena bumba iestrēga starp “Juventus” aizsargiem, to savā rīcībā iegūstot van Bēkam. Nīderlandietis netraucēts no tuvas distances trieca bumbu mērķī.

Puslaika otrajā pusē nevienai no komandām nebija bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem, bet otrā puslaika sestajā minūtē Hakīmam Zijeham bija iespēja izvirzīt vadībā viesus, taču Vojcehs Ščesnijs neitralizēja marokāņa sitienu. Tuvojoties otrā puslaika vidum, “Ajax” futbolistiem bija vēl pāris labas iespējas pārņemt vadību, kuras gan netika izmantotas.

Tomēr turpinājumā “Ajax” centieni gūt vārtus vainagojās panākumiem, jo 68.minūtē pēc Lases Šēnes izpildītā stūra sitiena precīzi ar galvu sita Matijs de Lihts. Piecas minūtes vēlāk viens pret Ščesniju nonāca Davids Neriss, taču viņš bumbu pārcēla pāri ne tikai vārtsargam, bet arī pašiem vārtiem. Spēles 80.minūtē bumba pēz Zijeha sitiena pabija “Juventus” vārtos, taču pirms tam tika konstatēta aizmugure, tādējādi viesiem uzvaras svinības bija jāatliek par desmit minūtēm.

Mesi kārtējais šedevrs – divi vārti četrās minūtēs

Tikmēr Barselonā notikušajā cīņā divus vārtus guva argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi.

Spēles pirmajās minūtēs Markuss Rešfords norībināja Barselonas komandas vārtu pārliktni, bet otrā laukuma galā desmitajā minūtē “United” piedzīvoja izbīli, jo tikai pēc videotkārtojuma noskatīšanās uz viesu vārtiem netika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Tiesa, 16.minūtē viesi bija spiesti kapitulēt, jo Mesi pretinieku laukuma pusē atbruņoja “United” futbolistus un ar zemu sitienu no tālas distances pretī vārtiem atklāja cīņas rezultātu.

Dažas minūtes vēlāk Mesi panāca jau 2:0 – argentīnietis viegli uzsita no soda laukuma robežas, “United” vārtsargam Davidam de Heam pieļaujot rupju kļūdu, kuras rezultātā bumba viņam izripoja zem paduses.

Tuvojoties puslaika beigām, vienā no situācijām gan de Hea glāba komandu, atvairīdams Ivana Raktiča ar galvu izdarīto sitienu vārtu stūrī. Tāpat spāņu vārtsargs puslaika kompensācijas laikā neitralizēja Serhi Roberto no asa leņķa izdarītu sitienu.

Otrajā puslaikā, 61.minūtē Filipe Kutinju noņēma visus jautājumus par to, kura komandas iekļūs pusfinālā. Brazīlietis ar izcilu tālsitienu panāca jau 3:0 “Barcelona” labā, kas divu maču summā nozīmēja jau četru vārtu pārsvaru. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 minūtes, Viktoram Lindelofam bija iespēja gūt goda vārtus, taču viņa sistā bumba lidoja pāri mājinieku cietoksnim. Savukārt pamatlaika pēdējā minūtē Alekša Sanceša raidījumu apturēja Marks Andrē ter Štēgens.