Foto: Zane Bitere/LETA

Februārī reitings sarucis teju visām koalīcijas partijām 1

Teju visām koalīciju veidojošajam partijām februārī sarucis reitings, izņemot “Jauno Vienotību”, kurai atbalsts pieaudzis un “Attīstībai/Par!””, kurai atbalsts palicis nemainīgs, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas
Pētījumu centra SKDS veiktā iedzīvotāju aptauja atklāj, ka februārī būtiski atbalsts politiskajām partijām nav mainījies, tomēr lielākoties tas ir krities.

Rezultāti liecina, ka joprojām populārākā partija ir “Saskaņa”, kuru atbalsta 12,3% aptaujāto, iepriekšējo 13,6% vietā, tai seko otra Saeimas opozīcijas partija Zaļo un Zemnieku savienība, kuras reitings ir 7,9% iepriekšējo 8,7% vietā un tālāk seko četras valdību veidojošās partijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jauno Vienotībo” atbalsta par 0,3 procentpunktiem vairāk – 6,4% aptaujāto, Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (VL-TB/LNNK) atbalsts krities par 1,1 procentpunktu un tāpat kā “Attīstībai/Par!” februāra aptaujā atbalstu izteikuši 5,4% respondentu, savukārt sliktāk veicies Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP), kuras reitings ir noslīdējis līdz zemākajam rādītājam pēdējā gada laikā – 4,1%, iepriekšējo 6,1% vietā.

“KPV LV” no 2% atbalstītāju janvārī februārī atbalsta vien 1,3% aptaujāto.

Savukārt no Saeimā nepārstāvētajām partijām vislielākais atbalsts bijis Latvijas Reģionu apvienībai, kurai atbalstu pauda 3,3% respondentu.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, reitingu svārstības pārsvarā bijušas statistiskās kļūdas ietvaros. Izņēmums esot JKP, kurai mēneša laikā atbalsts krities par diviem procentpunktiem. Partijas reitingu dinamika liecina, ka līdzīgas svārstības JKP piedzīvojusi arī iepriekš.

Vēl februārī pieaudzis to vēlētāju skaits, kas vai nu nezina, par ko balsot, vai arī vēlēšanās nepiedalītos.

Kopā šādi atbildējuši gandrīz puse aptaujāto vēlētāju. Straujāk – par gandrīz pieciem procentpunktiem – audzis to vēlētāju skaits, kas Saeimas vēlēšanās nepiedalītos.

Kopumā pētījumā aptaujāti 873 pilsoņi vecumā no 18 – 75 gadiem visos Latvijas reģionos.

Partiju popularitātes aptauju pētījumu centrs “SKDS” veica no 7.februāra līdz 18.februārim. Šajā periodā Saeima atlaida Rīgas domi un kļuva zināmi atsevišķi Rīgas mēra amata kandidāti gaidāmajām ārkārtas vēlēšanām. Iedzīvotājiem aptaujā vaicāts, par kuru politisko partiju tie balsotu, ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas.