FK “Jelgava” izbraukumā Kauguros izcīna otro uzvaru šosezon 0

FK “Jelgava” otrdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas spēlē izbraukumā ar rezultātu 2:1 (2:0) apspēlēja Jūrmalas “Spartaku”, gūstot otro uzvaru sezonā.

Notriektā tautumeita 6

“Spartaka” un “Jelgavas” komandas sezonu bija sākušas ar vienu uzvaru attiecīgi trīs un četrās spēlēs.

Spēle sākās ar “Jelgavas” komandas pārsvaru, taču pirmais bīstamais moments radās “Spartaks” futbolistiem, kad pa vārtu stabu sita Gabriels Šarpentjērs. Tiesa, pirmos vārtus guva jelgavnieki, kad uzbrucējs Aivars Emsis atzīmējās 32.minūtē. Dubultot pārsvaru viesiem izdevās mača 43.minūtē, kad pret Jakovu Biļjanu tika pārkāpti noteikumi soda laukumā, un precīzs no 11 metru soda līnijas bija Dāvis Indrāns.

Otrajā puslaikā “Spartaks” futbolisti daudz kontrolēja bumbu, taču reāli apdraudēt “Jelgavas” vārtus neizdevās. Jūrmalnieki izmisīgi centās atspēlēties, taču kļūdas piespēlēs liedza komandai radīt bīstamus momentus. Tika veiktas visas spēlētāju maiņas, un vienus vārtus mājiniekiem tomēr izdevās atgūt, kad 87.minūtē 18 gadus vecais nigērietis Čikezī Naorisa no soda laukuma precīzi un spēcīgi sita vārtu tuvajā devītniekā. Turpinājās pakaļdzīšanās un kompensācijas laikā pēdējā minūtē “Spartaks” nebija tālu, lai izlīdzinātu rezultātu, taču glāba “Jelgavas” vārtsargs Germans Māliņš, un spēle noslēdzās ar viesu uzvaru 2:1.

Jūrmalas klubu starpsezonā atstājuši iepriekšējā gada līderi Aleksejs Višņakovs, Aleksandrs Kosoričs, Jevgeņijs Kobzars, Kaspars Svārups un Artemijs Maļejevs, bet sastāvs papildināts ar vairākiem gados jauniem spēlētājiem, tostarp leģionāriem. Starp zināmākajiem “Spartaks” papildinājumiem ir Vitālijs Rečickis, Vitālijs Smirnovs, Ņikita Bērenfelds, Artis Jaudzems un vārtsargs Vitālijs Meļņičenko. Savukārt par komandas galveno treneri kļuvis itāļu speciālists Nuncio Dzavetjēri.

Tikmēr Zemgales vienību arī šajā sezonā turpina vadīt Latvijas izlases bijušais galvenais treneris Marians Pahars. Jelgavas komanda starpsezonā papildināja sastāvu ar tādiem Latvijā zināmiem futbolistiem kā Germans Māliņš, Renārs Rode, Dāvis Indrāns, Ņikita Ivanovs un Eduards Emsis. Komandas treneru kolektīvam pievienojās Aleksandrs Cauņa, kurš cer laukumā atgriezties arī spēlētāja statusā. Tāpat komandas sastāvā ir arī deviņi leģionāri.

Vēl otrdien “Liepāja” uzņem “Metta” futbolistus.

Piektās kārtas noslēguma trešdien “Ventspils” savā laukumā uzņems “Daugavpili”, bet “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” savā laukumā tiksies ar RFS. Mačs Ventspilī tiks aizvadīts jau uz dabīgā seguma.