FK “Ventspils” un “Riga” cīnīsies par Latvijas kausu 0

Latvijas futbola virslīgas vadošā komanda “Riga” trešdien iekļuva valsts kausa izcīņas finālā, kur tās pretiniece būs “Ventspils” vienība.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Riga” Daugavas stadionā ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” vienību. Kā vēstīts, pirms tam “Ventspils” mājās ar 2:1 (2:0) pieveica RFS futbolistus.

“Ventspils” un “Riga” savā starpā tikās arī 2016./2017.gada Latvijas kausa sezonas finālā, kurzemniekiem izcīnot trofeju pēcspēles 11 metru sitienu sērijā.

“Riga” futbolisti spēles sākumā bieži atradās pretinieku laukuma pusē, 28.minūtē pēc pretinieku spēles ar roku nopelnīdami 11 metru soda sitienu. “Pendeli” devās izpildīt brazīlietis Tjagu Primāu, kurš bija nekļūdīgs un atklāja cīņas rezultātu. Tiesa, septiņas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena “Metta”/LU kapteinis Kirils Ševeļovs, sitot ar galvu, izlīdzināja rezultātu.

Otrā puslaika ievadā, 50.minūtē, “Riga” otro reizi mačā izvirzījās vadībā, arī pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sitot Antonijam Černomordijam. Spēles otrajā daļā “studentiem” neizdevās atspēlēties, “Riga” komandai svinot uzvaru ar rezultātu 2:1. Kompensācijas laikā “Metta”/LU futbolistiem bija iespēja izraut neizšķirtu, taču uzdevumu augstumos bija “Riga” vārtsargs Roberts Ozols.

“Metta”/LU futbolisti Latvijas kausa izcīņas labāko četriniekā iekļuvuši pirmoreiz vēsturē, bet “Riga” rēķinā ir trīs pēc kārtas sasniegti fināli, taču iepriekšējos divos ciesti zaudējumi Kurzemes komandām “Ventspilij” un “Liepājai”/”Mogo”.

Otrā pusfināla mačā “Ventspils” komandas labā vārtus iesita Vasīlijs Pavlovs un Vitālijs Jagodinskis, kamēr rīdziniekiem otrajā puslaikā atzīmējās uz maiņu nākušais Roberts Savaļnieks.

Šī mača rezultāts tika atklāts 13.minūtē, kad acīgākais vārtu priekšā bija Pavlovs. Aktīvāku sniegumu gan jau no spēles sākuma demonstrēja RFS, tomēr “Ventspils” disciplinēti aizsargājās, turklāt 36.minūtē rīdzinieki atkal nesapratās savā soda laukumā, kas pie sitiena ļāva tikt Jagodinskim, kurš tādējādi panāca jau 2:0.

Otrajā puslaikā RFS centās atspēlēties, bet “Ventspils” labi spēlēja aizsardzībā un atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Viesi vienus vārtus atguva 82.minūtē, kad Savaļnieka it kā centrējums pēc standartsituācijas no teju 30 metriem ielidoja vārtos. Pēc šāda pavērsiena Rīgas komandas futbolistu aktivitāte pieauga vēl vairāk, bet rezultāts vairs nemainījās.

“Ventspils” kontā ir septiņas uzvaras Latvijas kausa izcīņā, kas turnīra vēsturē ir dalīts otrais labākais rādītājs. Līdz šim pēdējo reizi kauss virs galvām celts 2016./2017.gada sezonā. Savukārt RFS komanda pusfinālu sasniedza trešo reizi pēc kārtas, un tas ir kluba līdz šim labākais sasniegums turnīrā.