Cilvēki Daugavpilī noticēja baumām un vēlā vakarā devās izņemt naudu no bankomātiem.
Cilvēki Daugavpilī noticēja baumām un vēlā vakarā devās izņemt naudu no bankomātiem.
Foto: Gorod.lv

FKTK skaidro, kas izraisīja naudas izņemšanas ažiotāžu Daugavpilī 0

Daugavpilī trešdienas, 23.oktobra, vakarā novērotā “Swedbank” klientu vēlme izņemt skaidru naudu no bankomātiem bija saistīta ar nepatiesas informācijas izplatīšanu, aģentūrai LETA atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Jansone.

Reklāma
Reklāma

Citviet Latvijā viss bijis mierīgi

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

“Latvijas banku sektors ir stabils. Visas Latvijas bankas turpina savu darbu,” sacīja Jansone.

Viņa arī norādīja, ka FKTK pastāvīgi vērtē situāciju un rūpīgi seko līdzi norisēm banku sektorā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Situācija Daugavpilī trešdienas vakarā, kad “Swedbank” klienti pastiprināti vēlējās izņemt naudu no bankomātiem, bija saistīta ar nepatiesas informācijas izplatīšanu. Ikdienai neierasta “Swedbank” klientu rīcība tika novērota lokāli – tikai Daugavpilī,” teica Jansone.

Viņa arī atzīmēja, ka pateicoties “Swedbank” operatīvi sniegtajai informācijai un klientu servisa nodrošināšanai, nepatiesās baumas tika kliedētas. “Naktī un šorīt situācija ir normalizējusies,” uzsvēra Jansone.

Baumu izplatītāji jānoskaidro tiesībsargiem

Tāpat FKTK atzīmēja, ka nepatiesās informācijas avotu, izplatīšanas kanālu un mērķu noskaidrošana ir tiesībaizsardzības institūciju kompetencē.

Vienlaikus FKTK vērsa uzmanību, ka par nepamatotu ziņu izplatīšana par Latvijas finanšu sektoru, kas var radīt nepatiesu priekšstatu par tā darbību, ir sodāma rīcība un šādu ziņu izplatītājiem jāapzinās Krimināllikumā noteiktā atbildība par šādu darbību veikšanu.

Uzziņa:

“Swedbank” rīcībā nonākusi informācija, ka 23.oktobra vakarā sākta “mērķtiecīga baumu izplatīšana” par tās stabilitāti, tādēļ pie bankomātiem veidojās rindas un atsevišķos bankomātos īslaicīgi beidzās izmaksājamā nauda.

Baumas par kredītiestādes stabilitāti izplatītas pa dažādiem kanāliem, tostarp sociālajos tīklos un “Whatsapp” ziņās. Par notikušo informēts gan Valsts drošības dienests, gan Valsts policija, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Tāpat ziņots, ka 2019.gada deviņos mēnešos “Swedbank” grupas peļņa Latvijā bija 79,569 miljoni eiro, kas ir par 3,6% mazāk nekā 2018.gada deviņos mēnešos, bet pašas “Swedbank” peļņa samazinājās par 2,1% un bija 83,31 miljons eiro.

Reklāma
Reklāma

“Swedbank” grupas Latvijā aktīvi 2019.gada septembra beigās bija 5,687 miljardi eiro, kas ir par 2,5% jeb 147,745 miljoniem eiro mazāk nekā 2018.gada beigās, kad grupas aktīvi bija 5,835 miljardi eiro, liecina publiskotais finanšu pārskats.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.