Ernests Gulbis nodemonstrēja pārliecinošu sniegumu.

FOTO. Gulbis panāk izlīdzinājumu Deivisa kausa mačā pret Ēģipti 0

Latvijas vīru tenisa līderis Ernests Gulbis piektdien Jūrmalā ar 6-4, 6-3 uzvarēja ēģiptieti Karimu Mohamedu Māmounu, panākott neizšķirtu Deivisa kausa Pasaules otrās grupas “play off” duelī.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Rezultāts šajā mačā ir 1-1, jo pirms tam Kārlis Ozoliņš pirmajā spēlē ar 6-7 (9:11), 5-7 piekāpās ēģiptietim Mohamedam Safvatam. Ozoliņš ATP rangā debitēs nākamajā nedēļā, bet Safvats ir reitinga 131.numurs.

Gulbis ATP rangā ieņem 161.vietu, bet viņa pretinieks atrodams 390.pozīcijā.

Pirmajā setā Gulbis saskārās ar Māmouna sīvu pretestību un latvietim divreiz nācās atspēlēt pretinieka breikbumbas. Desmitajā geimā viņš tomēr lauza pretinieka servi un guva virsroku ar 6-4.

Otro setu Gulbis iesāka ar breikbumbas atspēlēšanu un pretinieka serves laušanu, panākdams 2-0. Uz ēģiptieša pirmo breiku viņš atbildēja ar vēl vienu lauztu servi. Seta nogalē gan Gulbim bija grūtības noslēgt maču – mājinieku favorīts devītajā geimā nonāca iedzinējos ar 30:40, tomēr atspēlēja breikbumbu un ar otro mačbumbu pielika punktu mačam.

Ernests Gulbis aizvada Deivisa kausa spēli pret Ēģipti

Deivisa kausa otro dienu plkst.15 atklās dubultspēle, kurā Gulbis un Mārtiņš Podžus spēlēs pret Safvatu un Mamounu. Pēc dubultspēles Gulbis spēlēs pret Safvatu, bet Ozoliņš spēkosies ar Mamounu. Tiesa, atkarībā no dueļa rezultāta un citiem apstākļiem, spēļu sadalījums var mainīties.

Deivisa kausa “play-off” kārtā uzvarēs tā komanda, kas izcīnīs trīs uzvaras.