Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī sasaucis visas atbildīgās institūcijas, lai lemtu par tālāko rīcību Kristīnes Misānes lietā.
Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī sasaucis visas atbildīgās institūcijas, lai lemtu par tālāko rīcību Kristīnes Misānes lietā.
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Vai ir tālākais plāns? Rezultāti sarunām Rīgas pilī Kristīnes Misānes izdošanas lietā 5

Pirmdien pēc tikšanās ar atbildīgo institūciju vadību Valsts prezidents Egils Levits vēl nenāca klajā ar tiešu tālākās rīcības plānu Kristīnes Misānes lietā, taču uzsvēra pilsoniskās aktivitātes nozīmi, tostarp, izceļot internetā publicētās petīcijas lomu nākotnē.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Misāne kopš 2018.gada nogales atrodas apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo Dienvidāfrikas republikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi. Dānijas tiesa pagājušajā nedēļā nolēma viņu neatbrīvot no apcietinājuma, kas faktiski nozīmē, ka 20.februārī viņa tiks izdota DĀR.

Levits pēc tikšanās atzīmēja, ka Misānes situācija pamatā ir tiesisks jautājums, taču tas ir arī humanitārs jautājums, tādēļ sabiedrības iesaiste ir būtiska. Viņš arī norādīja, ka Latvija risinās humanitāros jautājumus, kas saistīti ar apstākļiem DĀR.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts prezidents teica, ka tikšanās laikā pārrunātas dažādas iespējas, ko katra no iesaistītajām pusēm vēl var darīt, taču viņš neieskicēja precīzus nākotnes plānus, vien norādīja, ka izskatītas ir vairākas iespējas.

Tāpat Levits atzīmēja, ka Ministru kabinets izstrādās pārskatu, kurā tiks apskatīti līdz šim veiktie pasākumi Misānes jautājumā.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) žurnālistiem norādīja, ka valdība aizstāvēs jebkuru Latvijas pilsoni jebkurā pasaules malā, tostarp arī Misāni.

Viņš atzīmēja, ka Ministru kabinets jau ilgstošā laika periodā ir ieguldījis lielu darbu Misānes situācijā, īpaši izceļot Ārlietu ministrijas (ĀM) paveikto.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pavēstījis, ka rosinās valdību vērsties ar prasību Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kā arī noteikt pagaidu noregulējumu- izdošanas aizliegumu līdz lietas izskatīšanai.

Tikšanās reizē ar Levitu piedalījās Kariņš, Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), Tiesībsargs Juris Jansons, ĀM valsts sekretārs Andris Pelšs, Valsts policijas (VP) priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Latvijas interešu pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce.

Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī sasaucis visas atbildīgās institūcijas, lai lemtu par tālāko rīcību Kristīnes Misānes lietā.
Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Protesta akcijā pie Ģenerālprokuratūras un Rīgas pils šodien bija pulcējušies apmēram vairāki desmiti cilvēku, kas rokās turēja dažādus plakātus, uz kuriem bija pausts atbalsts Misānei. Petīciju Misānes atbalstam vietnē “change.org” līdz pirmdienas rītam bija parakstījuši jau vismaz 25 000 atbalstītāji.

Pie Ģenerālprokuratūras notiek pikets Latvijas pilsones Kristīnes Misānes atbalstam

Pēc Misānes radinieku stāstītā, sieviete 2011.gadā iepazinās ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču pāri izšķīries, sākušies konflikti.

2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā.

DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt.

Reklāma
Reklāma

Kā vēsta LTV, šodien pēc sapulces iestāžu vadītājiem uzdots padomāt par to, katra vēl var darīt lietas labā.

Savukārt TV3 Ziņas akcentē, ka katra institūcija vēlreiz pārdomās savas iespējas pēc Dānijas tiesas lēmuma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.