Foto: Reuters/Scanpix/LETA

FOTO: Kā daudzviet pasaulē nosvinēti Saulgrieži 0

Lielbritānijā druīdi piektdien vadīja tūkstošiem cilvēku, kas pasaules mantojumā ietvertajā Stounhendžā ieradušies atzīmēt vasaras saulgriežus, vēsta aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

Cilvēki pirms rītausmas piepildīja ikonisko 4500 gadu veco akmens loku, lai godinātu gada garāko dienu Ziemeļu puslodē.

Stounhendžas pārvaldnieks “English Heritage” lēsa, ka Viltšīras grāfistē esošajā mītiskajā vietā pulcējušies 10 tūkstoši cilvēku.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Valdīja jauka, draudzīga gaisotne, Saule lēca un rītausma tika sveikta ar skaļām gavilēm,” raidsabiedrībai BBC sacīja “English Heritage” pārstāve Keita Logana.

Druīdi savas lūgšanas dabas spēkiem balsta senajās garīgajās un šamaniskajās praksēs no Lielbritānijas un citām Eiropas daļām, jo īpaši ķeltu tradīcijās.

Arheologi uzskata, ka galvenais Stounhendžas aplis, kura diametrs ir 30 metru, veidots reliģiskiem, politiskiem vai citiem ceremoniāliem mērķiem.

Tiek uzskatīts, ka sezonālie lauksaimniecības cikli iedvesmojuši neolīta laikmeta cilvēkus atbilstoši Saules kustībai novietot 25 tonnas smagos silikātu smilšakmens laukakmeņus.

Akmeņu apli ierasti var apmeklēt ierobežots cilvēku skaits, lai aizsargātu vēsturisko vietu no bojājumiem, bet vasaras un ziemas saulgriežos un dažos citos īpašos brīžos tas tiek atvērts plašākai sabiedrībai.

Tomēr saulgriežus ar dažādiem rituāliem atzīmē visapkārt pasaulei – Austrālijā ar pliko peldējumu, Ņujorkas Taimskvērā ar jogas vingrojumiem, Bolīvijā ar maģiskiem rituāliem.

Vairāk skatīt šajā galerijā:

Kā pasaulē svinēja Saulgriežus

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.