Latvijas U-16 basketbola izlase.

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase piektdien Itālijas pilsētā Udīnē ar pārlicinošu zaudējumu sāka Eiropas kadetu čempionātu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Agra Galvanovska vadītā komanda ar 56:76 (15:20, 10:21, 18:15, 13:20) kapitulēja vienaudžiem no Izraēlas.

Zaudētāju rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Ričards Kļanskis, kurš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bet vēl 13 punktus guva Freds Pauls Bagatskis. Tikmēr Izraēlai ar 19 punktiem izcēlās Emanuels Kristofers Šarps.

Spēles sākums latviešiem padevās pagalam neveiksmīgs, jo ievada ceturtdaļas pirmajās piecās minūtēs izdevās gūt tikai vienu punktu, nonākot iedzinējos ar 1:8. Turpmākajās minūtēs pārsvars palielinājās līdz pat -11 (7:18), bet pirmās desmit minūtes noslēdzās ar 15:20. Otrā ceturtdaļa bja vēl neizteiksmīga, pēc puslaika Latvijas jaunajiem cenšoņiem esot iedzinējos ar 25:41.

Trešajā ceturtdaļā izdevās sakārtot aizsardzību, kas drīz vien ļāva pietuvoties pretiniekiem, panākot 41:48. Brīdi vēlāk pretinieki atkal mobilizējās un veica nelielu atrāvienu, ceturtdaļas galotnē atkal palielinot pārsvaru līdz divciparu skaitlim. Savukārt mača pēdējās desmit minūtēs pretinieki spēja saglabāt iepriekš iegūto pārsvaru un neilgi pirms spēles beigām to pat palielināja līdz +20.

Latvijas U-16 izlases basketbolisti aizvada Eiropas čempionāta spēli pret Izraēlu

“Pretinieki bija asāki un ātrāki, spēlēja pareizāk. Mūsu komandā nav supertalantu, kaut ko varam vinnēt tikai tad, ja katrā epizodē cīnāmies melnām mutēm,” par situāciju šī gada čempionātā stāstīja Galvanovskis. “Šodien tā nenotika. Acīmredzot ar treneru vārdiem vien nepietika, lai visi saprastu, ka Eiropas čempionāts nav ekskursija.”

“Uzvarējām cīņā pie groziem, kas neizdevās pārbaudes mačos, bet aizmetām garām 15 soda metienus un daudzas reizes arī no brīvām situācijām soda laukumā – tās ir nepietiekamas koncentrēšanās pazīmes. Pietrūkst pašdisciplīnas.

Ceru, ka šī pieredze palīdzēs saprast realitāti,” neapmierinātību par komandas sniegumu pauda Galvanovskis.

“Mums priekšā smags čempionāts. Nākamie pretinieki spāņi ir garāki, un īpaši grūti var klāties saspēles vadītājiem,” otrajā spēlē gaidāmo ieskicēja izlases stūrmanis. “Maķedoniešus viņi sākumā “nospieda”, bet mača gaitā Ziemeļmaķedonijas izlase atguvās, nospēlēja kvalitatīvi un gandrīz panāca spāņus. Būs nopietna pārbaude mūsu meistarībai, jo īpaši raksturam. Tāpēc, ka te basketbols ir daudz kvalitatīvāks, nekā pierasts spēlēt ikdienā.”

Sestdien Latvijas kadeti spēlēs ar spāņiem, bet svētdien būs spēkošanās ar vienaudžiem no Ziemeļmaķedonijas. Šo komandu duelī Spānija uzvarēja maķedoniešus ar 61:57.

Astotdaļfinālā B grupas četrinieks tiksies ar A grupas vienībām (Horvātija, Vācija, Itālija, Krievija). Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu. Piecas labākās komandas nodrošinās vietu nākamā gada U-17 Pasaules kausā.

Iepriekšējos divus gadus latvieši sasniedza ceturtdaļfinālu un ieņēma astoto vietu. Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas kadetu komandas labākais sasniegums bija otrā vieta, kas galvenā trenera Jāņa Gailīša vadībā tika izcīnīta četrās Latvijas pilsētās notikušajā turnīrā 2014.gada vasarā.