Latvijas regbija izlases spēlētāji (no labās) spēka cīņā pret dāņiem.

Latvijas klasiskā regbija izlase sestdien Baldonē ar 38:3 (19:3) pārspēja Dāniju, tādējādi atgriežoties Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas pirmajā konferencē.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Šajā duelī izlases galvenā trenera amatā debitēja brits Gerijs Vokers, kurš ir vien ceturtais Latvijas valstsvienības vadītājs tās vēsturē. Vokers galvenā trenera amatā aizstājis Sergeju Lisko, kurš izlasi vadīja kopš 2012.gada.

Tikmēr spēlē ar trīs piezemējumiem savā 50.mačā izlasē izcēlās Guntis Cirša.

Jau spēles sākumā Cirša izcēlās ar piezemējumu, bet realizāciju izpildīja Roberts Davidsons, tādējādi latviešiem panākot 7:0. Pēc piecām minūtēm vēlreiz bumbu aiz galalīnijas aiznesa arī Ivo Kapiņš, bet realizāciju no asa leņķa neizmantoja R.Davidsons – 12:0.

Dāņi pamazām iekaroja laukuma teritoriju un ar soda sitienu trīs punktus atspēlēja, taču latvieši ātri vien ar komandas darbu bumbu nogādāja ieskaites laukumā, pie piezemējuma tiekot Ciršam, turklāt realizāciju izmantoja R.Davidsons, kas jau deva 19:3 Latvijas izlases labā. Puslaika otrā puse bija krietni mierīgāka, Latvijai veiksmīgi spēlējot aizsardzībā, kas neļāva dāņiem gūt punktus.

Otrā puslaika otrajā minūtē vēl vienu piezemējumu veica Cirša, kamēr R.Davidsons izmantoja realiāciju, kas deva jau 26:3 Latvijas izlases labā. Turklāt, ar ceturto piezemējumu Latvija nodrošināja bonusa punktu kopvērtējuma tabulā. Spēles 68.minūtē Elmārs Šefanovskis sarūpēja Latvijai nākamo pieziemējumu, bet R.Davidsons atzīmējās ar kārtējo realizāciju – 33:3.

Spēles pēdējās minūtēs bumbu aiz galalīnijas nogādāja arī Roberts Miksons, Latvijai svinot pārliecinošu uzvaru ar 38:3.

Latvijas un Dānijas regbija izlašu spēle Baldonē

Latvijas izlase pērn pavasarī aizvadīja neveiksmīgas spēles un izkrita uz otro konferenci, kas ir viena no vājākajām Eiropā. Tagad tā spēkojas ar izlasēm, kas pasaules rangā ir aiz Latvijas – šī cikla ievadā rudenī Latvija ar 24:7 uzvarēja Somiju un ar 26:20 apspēlēja Austriju.

Trešajā spēlē pasaules ranga 57.vietā esošā Latvija uzņēma Dāniju, kas atrodas ranga 79.pozīcijā. Dāņi pagājušajā sestdienā mājās ar 37:7 sagrāva Austriju.

Latvija apakšgrupā trīs spēlēs iekrājusi 14 punktus, kamēr Dānijai četros mačos ir 11 punkti, bet viņiem šajā sezonā cīņas jau noslēgušās.

Šīs zonas turnīru Latvija noslēgs 25.maijā ar maču pret Norvēģiju.