Latvijas U-19 basketbola izlase pirms spēles ar Mali.

Latvijas U-19 basketbola izlase sestdien Grieķijā ar zaudējumu iesāka sava vecuma Pasaules kausa (PK) izcīņu, jo ar rezultātu 79:93 (17:22, 20:22, 12:24, 25:30) piedzīvoja negaidīti pārliecinošu neveiksmi pret Mali vienaudžiem, kas pērn triumfēja Āfrikas U-18 meistarsacīkstēs.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 21 punktu un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Artūrs Kurucs, bet vēl 13 punktus guva Anrijs Miška. Savukārt Dāvids Vīksne iemeta deviņus punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Spēles pirmā ceturtdaļa pagāja līdzīgi, tomēr tās beigās Mali bija vadībā ar 22:17. Spēles rezultāts diži nemainījās arī otrā puslaika vidū, kad pagājušā gada Āfrikas čempioni panāca 33:28. Latvieši ceturtdaļas izskaņā centās pietuvoties pretiniekiem, tomēr neveiksmīgi un pirmais puslaiks noslēdzās par labu Mali izlasei ar 44:37.

Trešā ceturtdaļa latviešiem izvērtās vēl nepatīkamāka, jo pēc piecām aizvadītām minūtēm Mali bija guvusi vairāk nekā 15 punktus, kamēr Latvijas izlase guva vien septiņus. Līdz ar to rezultāts uz tablo vēstīja 60:44. Ceturtdaļas turpinājumā Latvijas izlasei pagalam nevedās ar metienu realizāciju, bet aizvadītajās desmit minūtēs tika gūti vien 12 punkti, kamēr Mali iemeta divreiz vairāk un pirms noslēdzošās ceturtdaļas bija vadībā ar 68:49.

Noslēdzošajā ceturtdaļā latvieši krietni sasparojās un pēc piecām aizvadītām minūtēs spēja samazināt Mali 20 punktu pārsvaru vien līdz astoņiem, tomēr pēdējās četrās ceturtdaļas minūtēs abas komandas jau bija sakrājušas piezīmju normu, un to veiksmīgāk spēja izmantot pretinieki – divas minūtes līdz mača noslēgumam panākot jau 18 punktu pārsvaru ar 89:71. Latvijas izlase beigās gan nedaudz sadeldēja lielo starpību, bet ar to bija par maz, lai gūtu uzvaru. Līdz ar to pirmajā spēlē piedzīvots zaudējums ar 79:93.

Latvijas U-19 basketbola izlase PK spēlē tiekas ar Mali valstsvienību

Svētdien Artūra Visocka-Rubeņa trenētie Latvijas jaunie basketbolisti tiksies ar Austrāliju, bet otrdien būs mačs ar Kanādu.

B apakšgrupas komandas pēc viena apļa turnīra astotdaļfinālā tiksies ar kādu no A apakšgrupas izlasēm – ASV, Lietuvu, Senegālu vai Jaunzēlandi. Tikmēr C apakšgrupā cīnās Argentīna, Grieķija, Filipīnas un Krievija, bet D apakšgrupā mačus aizvadīs Ķīna, Puertoriko, Serbija un Francija.

Latvijas juniori tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā ieguva, pērn izcīnot otro vietu Eiropas U-18 čempionātā.

Jau ziņots, ka U-19 izlasei pasaules kausā nevarēs palīdzēt viens no tās potenciālajiem līderiem Artūrs Žagars, kuram rudenī tika veikta potītes operācija. Tiesa, valstsvienībai talkā devusies liela daļa no pērn sudrabu izcīnījušās komandas.

Puiši par pasaules čempionāta godalgām cīnās Iraklijas pilsētā, kas atrodas Krētas salā.

U-19 Pasaules kausa izcīņā puišu konkurencē Latvija ir pārstāvēta trešo reizi. 1999.gadā tika izcīnīta devītā vieta, bet 2011.gadā Rīgā – desmitā pozīcija.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalīsies U-19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās.