Latvijas izlases basketbolistēm un komandas līderei Elīnai Dikeulakai Eiropas čempionāts savā laukumā sācies ar sarūgtinājumu.

FOTO, VIDEO: Nespējot nosegt pretinieču metējas un zaudējot Vītolu, Latvijas basketbolistes EČ sāk ar zaudējumu 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien ar zaudējumu sāka Eiropas čempionātu, kurā divas apakšgrupu spēles notiek Rīgā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas valstsvienība savā pirmajā čempionāta spēlē ar 60:74 (17:24, 22:17, 10:24, 11:9) piekāpās Lielbritānijas izlasei, nespējot nosegt pretinieču labākās snaiperes.

Mājiniecēm rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Elīna Dikeulaka, kura izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas un pievienoja septiņas rezultatīvas piespēles, bet 14 un 11 punktus attiecīgi pievienoja Paula Strautmane un Zenta Meļņika. Lielbritānijas rindās visvairāk punktus guva Joanna Līdhema, kuras kontā bija 24 punkti.

Tikmēr traumu pirmajā ceturtdaļā guva viena no Latvijas izlases līderēm Kristīne Vītola, kura maču neturpināja, turklāt vēlāk pārvietojās vien ar kruķu palīdzību.

Slikta pirmā ceturtdaļa un pakaļdzīšanās

Spēli aktīvi iesāka latvietes, gūstot pirmos četrus spēles punktus, bet sākumsastāvā nākusī Kate Krēsliņa vien divu minūšu laikā nopelnīja trīs piezīmes un tika nomainīta. Lielbritānijas izlase spēles turpinājumā veica astoņu punktu atrāvienu, panākot 8:4, bet pēc vairākiem neprecīziem pretinieču uzbrukumiem ar pirmajiem punktiem spēlē izcēlās P.Strautmane.

Ceturtdaļas vidū Lielbritānijai izdevās pārtvert bumbu, pārvēršot to divos punktos, bet teju minūti vēlāk ar precīzu tālmetienu Dikeulaka panāca 9:10. Tas gan daudz Latvijas izlasei nelīdzēja, jo pretinieces turpināja precīzi uzbrukt un jau mazāk nekā trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām viņas bija vadībā ar 19:11. Komandas galvenais treneris Mārtiņš Zībarts paņēma minūtes pārtraukumu, pēc kura latvietes spēja samazināt rezultāta starpību līdz -4, panākot 15:19. Tomēr pretinieces atkal atbildēja ar vairākiem precīziem uzbrukumiem un pēc pirmajām desmit minūtēm nonāca vadībā ar 24:17.

Otro ceturtdaļu ar diviem gūtiem punktiem iesāka Lielbritānija, kas nākamajā uzbrukumā arī spēja pārtvert pretinieču piespēli. Lai kā arī latvietes mēģinātu, turpmākajās trijās minūtēs viņas nespēja gūt nevienu grozu, kamēr pretinieces panāca 28:19. Spēles turpinājumā Lielbritānija pēc katriem Latvijas izlases gūtajiem punktiem spēja atbildēt ar to pašu un lielāko daļu laika latvietes atradās iedzinējos ar aptuveni desmit punktiem, bet priekšpēdējā puslaika minūtē izdevās pietuvoties vairs tikai līdz -5.

Latvijas izlases basketbolistes Eiropas čempionāta spēlē zaudē Lielbritānijai

Puslaika noslēgumā Latvija bija uz viļņa, turklāt Strautmane 47 sekundes pirms beigām ar trejaci panāca tikai 39:41, ar šādu rezultātu komandām arī dodoties lielajā atpūtā.

Izgāzts otrā puslaika sākums

Trešā ceturtdaļa iesākās ar soda metieniem abos laukuma galos, savukārt pusminūti vēlāk pēc Dikeulakas tālmetiena bumbu zem groza noķēra Meļņika, kura panāca 43:47. Īsi pēc tam Lielbritānijas izlase nopelnīja nesportisko piezīmi, un Latvija šo iespēju izmantoja, gūstot trīs punktus. Vienu brīdi tablo vēstīja neizšķirtu 47:47, tomēr pretinieces savu neveiksmju sēriju pārtrauca ar diviem precīziem tālmetieniem un pustālo metienu, panākot 55:47. Latvietes mača turpinājumā vairākas minūtes nesekmīgi uzbruka grozam, kamēr pretinieces vairākkārt precīzi meta no distances, panākot 61:47.

Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām laukumā devās Laura Ikstena, kurai tā bija debija valstsvienības rindās oficiālajās spēlēs. Savukārt trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 65:49 par labu Lielbritānijas izlasei.

Noslēdzošā ceturtdaļa iesākās ar Krēsliņas precīzu tālmetienu, bet pēc divām nospēlētām minūtēm latvietes rezultāta starpību bija samazinājušas līdz -13. Savukārt pusotru minūti vēlāk Lielbritānija panāca jau 70:52. Tāds pavērsiens lika Zībartam paņemt minūtes pārtraukumu, pēc kura latvietes sasparojās, likdamas pretiniecēm nopelnīt divus sodus pēc kārtas. Tas gan spēles turpinājumā lielu pienesumu nedeva, jo viesu spēlētājas turpināja precīzi uzbrukt no distances, tādējādi neatļaujot pietuvoties Latvijas izlasei.

Pretinieces, turpinot spēlēt aktīvu basketbolu, piespieda latvietes bieži kļūdīties, kas Latvijas izlasei nedeva daudz iespēju gūt punktus. Arī viesu komanda vairs neuzbruka ar tik lielu precizitāti, tomēr iekrātais pārsvars Lielbritānijai ļāva noslēgt spēli ar drošu uzvaru – 74:60.

Vēlāk ceturtdien A grupas ietvaros plkst.21 Rīgā savstarpēju maču aizvadīs pašreizējā Eiropas čempione Spānija un Ukraina.

Nākamajā mačā piektdien latvietes plkst.18.30 spēkosies ar Ukrainu, bet noslēdzošā grupu turnīra spēle būs svētdien plkst.18.30 pret Eiropas čempioni Spāniju.

Apakšgrupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces.

Eiropas 37.meistarsacīkstes sieviešu komandām notiks līdz 7.jūlijam. Rīgā notiks divi no četriem grupu turnīriem, kā arī divas no četrām astotdaļfināla spēlēm. Divi grupu turnīri risināsies Serbijas pilsētās Nišā un Zreņaninā, savukārt ceturtdaļfināli, pusfināli un medaļu cīņas risināsies Serbijas galvaspilsētā Belgradā.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startē devīto reizi, tai skaitā astoto reizi pēc kārtas (1999, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Lielākie sasniegumi bijusi ceturtā vieta 2007.gadā, kā arī divreiz izcīnīta sestā pozīcija (2005, 2017).

Eiropas čempionāta pirmo sešu vietu ieguvējas nodrošinās ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Latvija kontinenta meistarsacīkstes uzņem otro reizi vēsturē – pirmā reize bija 2009.gadā.