Aļona Ostapenko

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien Birmingemas WTA “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā neizmantoja piecas mačbumbas otrajā setā un ar 7-6 (7:4), 5-7, 1-6 zaudēja Horvātijas tenisistei Petrai Martičai.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 100 WTA ranga punktus, turklāt viņa tikai otro reizi šosezon spēja izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas vienā turnīrā.

Ostapenko jau mača pirmajos četros geimos spēja divreiz gūt punktu pretinieces servē, panākot 4-0. Turpinājumā Martiča gan spēja atspēlēties un panākt vadību ar 5-4. Nākamajos divos geimos labāka atkal bija Ostapenko, kura gan pie 6-5 nespēja izservēt setu, taču bija pārāka taibreikā ar 7-6 (7:4).

Arī otrais sets sākās līdzīgi, Ostapenko panākot 4-0, bet Martičai atspēlējoties. Tiesa, desmitajā geimā, kad Ostapenko bija vadībā ar 5-4, Latvijas sportiste pie pretinieces serves neizmantoja piecas mačbumbas, pēc tam Martičai setā uzvarot ar 7-5.

Savukārt noslēdzošais sets jau pārliecinoši pagāja Horvātijas tenisistes zīmē, kura teju divas ar pusi stundas ilgušo spēli noslēdza ar panākumu trešajā setā 6-1.

Aļona Ostapenko spēlē Birmingemas turnīra ceturtdaļfinālā

Jau ziņots, ka Ostapenko pirmdien Birmingemas turnīra vienspēļu pirmajā kārtā ar 6-0, 6-2 pārspēja vien 18 gadus veco polieti Igu Švjateku (WTA 65.), kura pirms tam pārvarēja turnīra kvalifikāciju, bet otrajā kārtā viņa ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja Lielbritānijas tenisisti Johannu Kontu, kura ir planētas 18.numurs, turklāt dzimtenē notiekošajā Birmingemas turnīrā viņai bija piešķirts septītais numurs.

Tikmēr Martiča Birmingemas turnīra pirmajā kārtā ar 6-3, 7-5 pārspēja krievieti Jekaterinu Aleksandrovu (WTA 50.), bet otrajā mačā viņa ar 6-3, 7-6 (7:4) pārspēja vēl vienu krievieti Margaritu Gasparjanu (WTA 62.).

Horvātiete karjeras laikā izcīnījusi vienu WTA titulu – šogad aprīlī izdevās būt labākajai “International” sērijas sacensībās Stambulā. Pirms tam abos vienīgajos finālos tika ciestas neveiksmes, tostarp 2018.gada jūlijā Bukarestē pret Latvijas pirmo numuru Anastasiju Sevastovu.

Ostapenko šosezon izcīnījusi deviņas uzvaras un cietusi 16 zaudējumus, bet Martiča demonstrējusi sekmīgu sniegumu, jo viņa guvusi 21 uzvaras 29 mačos, turklāt kopš aprīļa sākuma 21 mačā viņa izcīnījusi 18 uzvaras. Pa šo laiku viņa sasniedza pusfinālu Čārlstonā un ceturtdaļfinālu Madridē, turklāt tik tālu horvātiete tika arī Francijas atklātajā čempionātā.