Kamils Biļinskis (no kreisās) cīņā par bumbu.

Latvijas čempioni futbolā “Riga” otrdien “Daugavas” stadionā Rīgā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Somijas čempionvienību Helsinku “HJK”.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Rezultātu jau septītajā minūtē aklāja viesi, kad kļūdījās “Riga” aizsargs Herdi Prenga, un Tims Veirinens izskrēja viens pret mājinieku vārtsargu Robertu Ozolu, izsitot bumbu viņam starp kājām.

Tikmēr neizšķirtu mājinieki panāca 81.minūtē, kad precīzs bija poļu uzbrucējs Kamils Biļinskis, kurš 20 minūtes iepriekš laukumā devās uz maiņu. Pēc stūra sitiena gaisa divcīņā uzvarēja Elvis Stuglis, pāradresējot bumbu uz vārtsarga laukuma vidu, kur pirmais pie tās bija Biļinskis, panākot 1:1.

“Riga” nedaudz vairāk kontrolēja bumbu un biežāk centās apdraudēt pretinieku vārtus.

"Riga" futbolisti UEFa Eiropas līgā tiekas ar Helsinku HJK vienību

Atbildes cīņa 15.augustā notiks Helsinkos.

LA.LV Aptauja

Vai "Riga" futbolistiem izdosies sasniegt UEFA Eiropas līgas izšķirošo kvalifikācijas kārtu?

Šī pāra uzvarētājam nākamajā kārtā būs jāspēkojas ar UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas trešās kārtas zaudētāju, kas būs “Kobenhavn” no Dānijas vai Belgradas “Crvena Zvezda” no Serbijas.

HJK klubs savā pastāvēšanas vēsturē izcīnījis 29 Somijas čempiontitulus, bet vēl 13 reizes triumfēts kausa izcīņā. Helsinku vienība ir vienīgā Somijas komanda, kas reiz spēlējusi UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā – tas izdevās 1998./99.gada sezonā. Kopumā klubs UEFA organizētajos turnīros startē jau kopš 60.gadu vidus, bet labākie sasniegumi bijuši 90.gadu beigās. Tikmēr šosezon vietējā čempionātā HJK komanda 18 spēlēs ieguvusi 27 punktus, kas dod piekto vietu turnīra tabulā. Pērn HJK tika kronēti par Somijas čempioniem.

“Riga” jūlija beigās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā pirmajā mačā viesos ar 2:3 zaudēja Polijas čempioniem Glivices “Piast”, bet nedēļu vēlāk atbildes spēlē izcīnīta uzvara ar 2:1, kas divu spēļu summā viesos vairāk gūto vārtu dēļ, ļāva kvalificēties nākamajai kārtai.

Iepriekš “Riga” UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā savā debijā nespēja gūt vārtus pret Īrijas čempioniem “Dundalk” un divu spēļu summā piedzīvoja neveiksmi “pendelēs”.