Kitija Laksa (no kreisās) laužas uz pretinieču grozu.

Latvijas sieviešu basketbola flagmanis “TTT Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas otrā apļa spēlē savās mājās pārliecinoši pieveica Beļģijas klubu, tiekot pie otrā panākuma turnīrā.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

“TTT Rīga” pārspēja “Etixx Mithra Castors” ar rezultātu 81:62 (22:12, 20:20, 15:14, 24:16).

Mājiniecēm “double-double” sakrāja divas spēlētājas – Binta Drameha un Megana Hafa. Bez desmit izcīnītām atlēkušajām bumbām Drameha guva 18, bet Hafa – 14 punktus. Tāpat 17 punkti bija Marinas Meibrijas kontā, desmit punkti un piecas atlēkušās bumbas izcīnīja Karlīne Pilābere.

Savukārt Kitijai Laksai un Aijai Klakockai izdevās iemest pa astoņiem punktiem, Klakockai sakrājot arī septiņas atlēkušās bumbas, bet seši punkti Katei Krēsliņai.

Viešņām 14 punkti un sešas atlēkušās bumbas Eglei Siksņutei, 13 punktus guva Oļesja Malašenko, bet desmit punkti un deviņas atlēkušās bumbas Marionai Ortisai.

Pirmajā aplī “TTT Rīga” izcīnīja tikai vienu uzvaru, taču nozīmīgu, jo pārspēja titulēto Krievijas komandu Jekaterinburgas UGMK. Savukārt spēlē pret Beļģijas čempionēm rīdzinieces viesos zaudēja ar 71:76.

"TTT Rīga" basketbolistes FIBA Eirolīgas spēlē uzvar Beļģijas čempionvienību

Gandrīz visu maču vadībā

Pirmos četrus punktus mačā guva viešņas, taču pēc tam “TTT Rīga” pārņēma iniciatīvu, pēc ceturtdaļas esot vadībā jau ar 22:12. Spēles 13.minūtē Hafa ar trīspunktu gājienu panāca 15 punktu pārsvaru – 30:15, taču viešņas nepadevās un lēnā garā deldēja “TTT Rīga” pārsvaru, līdz 27.minūtes beigās pēc precīza Šantelas Endijas metiena no pārsvara bija atlikuši vien trīs punkti – 47:44.

“Sausuma” periodu pārtrauca Meibrija, viņai piebalsoja Hafa, un līdz trešās ceturtdaļas beigām atkal tika panākts komfortablais 57:46. Spēles beigās pārsvaru izdevās palielināt, 20 punktu pārsvaru 38.minūtē ar atmugurisku metienu zem groza panākot Klakockai 76:56, beigās svinot drošu uzvaru.

A apakšgrupā Jekaterinburgas UGMK un Prāgas ZVVZ USK komandām ir pa astoņiem panākumiem deviņos mačos, pa piecām uzvarām ir Buržas “Tangos” un Orenburgas “Nadežda” vienībām, Brenas “Etixx Mithra Castors” ir trīs panākumi, bet pa divām uzvarām izcīnījušas “TTT Rīga”, Mersinas “Čukurova” un Venēcijas “Umana Reyer”.

Pirmās četras grupas komandas iekļūst izslēgšanas spēlēs, bet piektā un sestā komanda grupā turpina cīņas FIBA Eirokausā.