Latvijas U-18 izlases līderis Kristaps Ķilps uzbrukumā.

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase sestdien ar zaudējumu uzsāka dalību Eiropas čempionātā, ar rezultātu 74:82 (28:18, 18:27, 17:15, 11:22) piekāpjoties turnīra saimniecei Grieķijas izlasei.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Rezultatīvākais Latvijas komandā ar 18 punktiem bija Kristaps Ķilps, kuram arī desmit rezultatīvas piespēles, nopelnot “double-double”. Tikmēr Jēkabs Beks guva 13 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet Mārcis Šteinbergs pievienoja 12 punktus.

Savukārt uzvarētājiem Aleksandros Nikolaidis guva 17 punktus, bet ar 12 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām atzīmējās Aristotelis Sotiriu.

Latvijas juniori spēli sāka ļoti labi, pirmajā ceturtdaļā iekrājot +10, taču līdz puslaika beigām pārsvars saruka līdz vienam punktam 46:45. Turpinājums bija ļoti līdzīgs, jo grieķi, atspēlējot astoņu punktu deficītu, spēja panākt neizšķirtu 60:60, lai gan pirms pēdējās ceturtdaļas latvieši spēja panākt trīs punktu vadību.

Diemžēl spēles beigu cēliens latviešiem neizdevās, jo grieķi nepilnas minūtes laikā iemeta piecus punktus, uzsākot atrāvienu, kas minūti līdz spēles beigām jau bija sasniedzis +7. Latvieši starpību mēģināja samazināt ar tālmetieniem, taču tie bija neprecīzi, un pirmajā spēlē tika piedzīvots zaudējums ar 74:82.

Latvijas U-18 basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē pret Grieķiju

C grupas ietvaros latvieši svētdien tiksies ar Slovēniju, bet pirmdien spēkosies ar Franciju. Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas vienībām (Spānija, Horvātija, Somija, Nīderlande).

Raimonda Feldmaņa trenēto Latvijas izlasi pārstāv Liepājas, Ogres, Saldus, Siguldas, Ventspils, kā arī Rīgas basketbola skolās DSN, “Rīga”, “Rīdzene”, “Jugla” un “VEF skola” augušie spēlētāji. Trijiem ir pieredze ārzemēs, bet Jēkabs Beks ir Vācijas basketbola sistēmas audzēknis. Salīdzinot ar divus gadus iepriekš notikušo Eiropas U-16 čempionātu, šoreiz savainojumu dēļ sastāvā nav divu toreizējo līderu – aizsargu Ojāra Bērziņa un Roberta Bērziņa.

Uzbrūkošais aizsargs Ķilps bija viens no komandas līderiem U-16 vecumā, pērn kļuva par Eiropas U-18 vicečempionu un aizvadītajā sezonā jau debitēja “Ventspils” sastāvā. Šovasar pēc savainojuma izārstēšanas par labu līdzdalībai U-18 čempionātā upurēts starts U-19 Pasaules kausa izcīņā. Spēka uzbrucējs Mārcis Šteinbergs pirms diviem gadiem nebija kadetu izlases kandidātos, toties pērn jau izcīnīja vietu U-18 izlasē un šovasar bija viens no U-19 izlases līderiem. Sezonas laikā iekrājis pirmo ārzemju pieredzi, no Ogres pārceļoties uz Spāniju.

Latvijas – Igaunijas līgā neliela spēļu prakse bijusi tikai dažiem, arī leģionāri augsta līmeņa turnīros nav spēlējuši. Četriem basketbolistiem šis ir pirmais oficiālais lielais turnīrs.