Latvijas U-19 basketbola izlase.

Latvijas U-19 basketbola izlase otrdien Grieķijā zaudēja arī Pasaules kausa apakšgrupu turnīra noslēdzošajā mačā, tāpēc astotdaļfinālā tai trešdien būs jātiekas ar spēcīgo ASV valstsvienību.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Latvijas valstsvienība B grupas noslēdzošajā mačā sīvā cīņā ar rezultātu 76:78 (15:18, 14:18, 19:22, 28:20) piekāpās Kanādai.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 22 punktiem bija Artūrs Kurucs, 14 punktus pievienoja Adrians Šnipke, kamēr pa 12 punktiem guva Mārcis Šteinbergs un Ojārs Bērziņš.

Latvija vadībā bija tikai spēles pirmajā minūtē, kad divus soda metienus realizēja Dāvids Vīksne, viņam atklājot rezultātu, bet jau nākamajā uzbrukumā kanādieši panāca izlīdzinājumu un pēcāk arī izvirzījās vadībā. Pirmās ceturtdaļas laikā Kanāda spēja panākt arī desmit punktu vadību (18:8), tomēr latvieši atspēlējās, bet pašā otrā ceturkšņa sākumā Šteinbergs ar precīzu tālmetienu panāca neizšķirtu 18:18. Turpināt iesākto gan neizdevās turpināt, jo Kanāda atguva komfortablu vadību un pirmo puslaiku noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru – 36:29.

Savukārt trešajā ceturtdaļā Latvijai nekādi nesekmējās ar atspēlēšanos, turklāt kanādieši 28.minūtē panāca jau 14 punktu vadību – 57:43. Kas Latvijas valstsvienībai neizdevās trešajā ceturksnī, tas izdevās ceturtajā, jo ar vairākiem trejačiem un labu aizsardzību četras minūtes līdz pamatlaika beigām komanda bija pietuvojusies vairs tikai līdz 65:67.

Tiesa, pēc tam vairs tik sekmīgi pretinieku grozu Latvijai neizdevās iekarot, bet kanādieši to izmantoja un savu pārsvaru nedaudz palielināja. Piecas sekundes līdz pamatlaika beigām Bērziņš ar tālu divpunktnieku panāca 73:76, bet izglābties no zaudējuma Latvijai neizdevās, lai gan pēc diviem kanādiešu “sodiņiem” Kurucs pamanījās iemest trejaci, uzstādot cīņas galarezultātu.

Latvijas U-19 izlase Pasaules kausā tiekas ar Kanādas vienaudžiem

Jau ziņots, ka Latvijas jaunie basketbolisti sestdien pirmajā turnīra mačā ar 79:93 piekāpās Mali komandai, bet svētdien ar 52:81 kapitulēja Austrālijai. Tikmēr kanādieši vispirms ar 81:76 uzvarēja Austrāliju, bet pēc tam ar 70:71 piekāpās Mali jaunajiem basketbolistiem.

Apakšgrupā pa divām uzvarām trīs spēlēs iekrāja Austrālija, Mali un Kanāda, kamēr Latvija vienīgā netika pie panākumiem.

Līdz ar to astotdaļfinālā Latvija tiksies ar A grupas spēcīgāko komandu ASV, kas guva uzvaras visos trijos mačos, pārspējot Lietuvu, Senegālu un Jaunzēlandi.

Latvijas juniori tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā ieguva, pērn izcīnot otro vietu Eiropas U-18 čempionātā.

Latvijas U-19 izlasei pasaules kausā nevar palīdzēt viens no tās potenciālajiem līderiem Artūrs Žagars, kuram rudenī tika veikta potītes operācija. Tiesa, valstsvienībai talkā devusies liela daļa no pērn sudrabu izcīnījušās komandas.