Artūrs Kurucs (ar bumbu) bija rezultatīvākais “VEF Rīga” spēlētājs, taču komanda spēles beigās izlaida pārsvaru un zaudēja.

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra ceturtās kārtas spēlē mājās ar rezultātu 81:85 (25:20, 19:17, 24:22, 13:26) zaudēja Turcijas klubam “Gaziantep”.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Rīdzinieki spēles gaitā vairākkārt atradās vadībā ar +14 punktiem, pirms noslēdzošās ceturtdaļas bija vadībā ar 68:59.

“VEF Rīga” sastāvā ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Artūrs Kurucs, 16 punktus guva Jānis Blūms, 14 punkti bija Lesteram Medfordam, bet pa 11 punktiem sameta Roberts Stumbris un Kristijans Krajina. Debitants Ksavjers Teimss laukumā bija trīsarpus minūtes, kurās atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm.

Latvijas čempiones basketbolisti šajā mačā iemeta 13 no 23 tālmetieniem, bet pretinieki tikpat “trejačus” grozā raidīja ar 28 mēģinājumiem.

Savukārt Turcijas kluba labā 25 punktus guva Džeisons Ričs.

"VEF Rīga" FIBA Čempionu līgā tiekas ar "Gaziantep" komandu

Spēles pirmā ceturtdaļa ritēja ātrā tempā, abām komandām spēlējot punkts punktā. Rīdzinieki bija precīzāki tālmetienos, divreiz izceļoties Medfordam, kā arī lielāks pienesums bija no rezervistu soliņa. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs “VEF Rīga” veica septiņu punktu izrāvienu un pirmās desmit minūtes uzvarēja ar 25:20.

Otrā ceturkšņa pirmajā pusotrā minūtē divus “trejačus” grozā ieraidīja Stumbris, kurš laukuma saimniekiem panāca jau 11 punktu pārsvaru. Spēles turpinājumā Blūms realizēja trīs “sodiņus”, bet mājinieki kļuva arvien paviršāki uzbrukumā, taču “Gaziantep” savas iespējas neizmantoja un puslīdz droša vadība tika saglabāta. Turklāt, tuvojoties puslaika beigām, Kurucs piecu sekunžu laikā iemeta divus tālmetienus, panākdams 42:28, bet pārtraukumā “VEF Rīga” devās ar uz pusi mazāku pārsvaru – 44:37.

Trešajā ceturtdaļā “vefiņš” turpināja precīzi uzbrukt no tālienes un vairākas reizes iekrāja 14 punktu pārsvaru. Vienubrīd viesi pietuvojās līdz mīnus astoņiem punktiem, taču Stumbris un Kurucs ar diviem “trīniešiem” atjaunoja iepriekšējo pārsvaru.

Turcijas klubs gan ātri atspēlējās, un ceturtās ceturtdaļas ievadā komandas šķīra vairs tikai četri punkti, bet ceturtajā minūtē mājinieku nesekmīgā spēle noslēdzās ar nonākšanu iedzinējos – 70:71. Ceturtdaļas vidū Blūms ar precīzu tālmetienu izlīdzināja rezultātu (73:73), bet nedaudz vēlāk Krajina ar raidījumu no groza apakšas atguva vadību – 75:73.

Turpinājumā pāris reizes bija vadības maiņa, pretiniekiem iemetot divus tālmetienus, bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Medfords ar pustālo metienu panāca 81:81. Viesi no soda metienu līnijas atgriezās vadībā (82:81), savukārt “VEF Rīga” nākamie divi uzbrukumi nebija sekmīgi, kā rezultātā nācās vēlreiz pārkāpt noteikumus un 17 sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāts bija 83:81 “Gaziantep” labā. Nākamajā rīdzinieku uzbrukumā Blūms pārkāpa noteikumus, līdz ar to bumba nonāca pretinieku rīcībā, kuri nodrošināja uzvaru.

Rīdzinieki turnīru sāka ar negaidītu uzvaru 80:74 pār Melnkalnes klubu Baras “Mornar”, otrajā mačā ar 83:91 piekāpās Grieķijas vienībai Peristeri “Winmasters”, bet trešajā spēlē ar 72:91 zaudēja Nimburkas klubam no Čehijas. Savukārt “Gaziantep” komandai šis bija panākums turnīrā.