Artūrs Kurucs (centrā) uzbrukumā.

FOTO. “VEF Rīga” līderu mačā uzvar “Ogri” 0

“VEF Rīga” otrdien Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas līderu spēlē otrdien savā laukumā pārspēja BK “Ogre” komandu, panāca pretiniekus turnīra tabulā un izvirzījās pirmajā vietā labāku savstarpējo spēļu rezultātu dēļ.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

“VEF Rīga” pārspēja “Ogri” savā laukumā ar 82:71 (21:11, 15:25, 16:19, 30:16).

Mājinieku rindās ar “double-double” – 25 punkti un 13 rezultatīvas piespēles – izcēlās Lesters Medfords, nopelnot 39 efektivitātes rādītāja punktus. Savukārt 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas bija Aleksandram Madsenam, bet pa 12 punktiem sameta Roberts Freimanis un Jānis Blūms.

Viesiem rezultatīvākais ar 17 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Džeimss Beitemons. Vēl 12 punkti Renāram Magonem, 11 punkti un desmit izprovocētas piezīmes – Rihardam Zēbergam un 10 punkti un piecas atlēkušās bumbas – Kasparam Bērziņam.

"VEF Rīga" tiekas ar BK "Ogre" komandu

Pirmā ceturtdaļa pagāja ar mājinieku pārsvaru, lielāko rezultāta starpību sasniedzot ceturtdaļu mijā. Pēdējoreiz 12 punktu pārsvars “vefiešiem” bija otrās ceturtdaļas sākumā pēc precīza Medforda divpunktu metiena – 23:11.

Pakaļdzīšanos aizsāka Magones pieci pēc kārtas ar tālmetienu un divpunktnieku gūti punkti. 11 sekundes pirms puslaika beigām Zēbergs ar diviem precīziem soda metieniem atjaunoja neizšķirtu – 36:36.

Otrā puslaika sākumā “VEF Rīga” ieguva dažu punktu pārsvaru, taču turpmāko trešās ceturtdaļas laiku priekšā bija viesi. Mājinieki viņus noķēra vien nepilnas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad divus punktus guva Roberts Stumbris, panākot 62:62.

Savukārt mača galotni veiksmīgāk aizvadīja “VEF Rīga”, svinot ceturto panākumu pēc kārtas un izvirzoties turnīra vadībā. Ogrēniešiem tika pārtraukta astoņu uzvarētu spēļu sērija.

“VEF Rīga” tagad tāpat kā “Ogrei” ir 22 uzvaras 24 spēlēs, taču uzvaras gūtas abās savstarpējās spēlēs.

Pirmajā riņķī “Ogre” zaudēja savā laukumā ar 70:88.