Elīna Dikeulaku piektdien laboja Latvijas izlases rekordu, sametot 33 punktus Ukrainas grozā.

FOTO, VIDEO: Elīna Dikeulaka labo Latvijas izlases rekordu, palīdzot pieveikt Ukrainu 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien Rīgā svarīgā Eiropas čempionāta mačā ar rezultātu 82:74 (15:14, 26:20, 17:14, 24:26) pārspēja Ukrainu, tādējādi turpinot cīņu par izslēgšanas turnīru.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 33 punktiem bija Elīna Dikeulaka, kura laboja Latvijas izlases rekordu oficiālajos valstsvienību turnīros, jo pirms tam pa 30 punktiem bija guvušas Anete Šteinberga un Anete Jēkabsone-Žogota. Dikeulakai šajā mačā arī sešas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Tāpat vienu no labākajām spēlēm valstsvienībā aizvadīja Zenta Meļņika, kura guva 18 punktus. Tikmēr pa desmit punktiem bija Katei Krēsliņai un Ievai Pulverei, bet ar deviņām bumbām zem groziem izcēlās Aija Brumermane.

Pretiniecēm ar 28 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Aļina Jagupova, bet 19 punkti bija Oļesjai Malašenko.

A apakšgrupā vadībā ar vienu uzvaru vienā spēlē ir Spānija un Lielbritānija, tālāk ar vienu panākumu divās cīņās seko Latvija, bet Ukraina cietusi divus zaudējumus.

Zaudējums šodienas mačā Latvijai tikpat kā dzēstu izredzes sasniegt Eiropas čempionāta izslēgšanas turnīru, bet izcīnītā uzvara ļauj turpināt cerēt uz vietu izslēgšanas spēlēs.

Latvijas izlases basketbolistes EČ spēlē uzvar Ukrainu

Lēns sākums, pāraug solīdā pārsvarā

Jau spēles ievadā Elīna Dikeulaka uz pirmo ukrainiešu uzbrukumu atbildēja ar diviem punktiem. Ciešā spēle aizsardzībā deva iespējas vairākiem uzbrukumiem, kas gan pašu kļūdu dēļ netika izmantoti. Pēc pāris minūšu centieniem Aija Brumermani izlauzās pie groza apakšas un panāca 4:2, bet otrā laukuma galā neapturama bija pretinieču līdere Aļina Jagupova, ar kuras gādību ukrainietes guva septiņus bezatbildes punktus.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, kurā latvietes pirmajā puslaikā netika pie “sodiņu” izpildīšanas, šīs dienas pretinieces vairāk pārkāpa noteikumus, kas Dikeulakai ļāva panākt 6:9. Turpinājumā sekoja četri neprecīzi soda metieni, bet Dikeulakai ar tālmetienu izdevās izlīdzināt rezultātu – 9:9. Nākamajās minūtēs Zenta Meļņika un Dikeulaka mājiniecēm panāca četru punktu pārsvaru (13:9), bet pirmā ceturtdaļa tika uzvarēta ar 15:14.

Neveiksmīgs otrās ceturtdaļas sākums lika nonākt iedzinējos ar 15:21. Pirmie punkti tika gūti ceturkšņa otrajā minūtē, kurā izcēlās Ilze Jākobsone, bet vēl pāris minūtes vēlāk Ieva Pulvere pēc caurgājiena panāca 19:21. Ceturtdaļas vidū Pulvere vēlreiz samazināja ukrainiešu pārsvaru, bet Dikeulaka no soda metienu līnijas palīdzēja pārņemt vadību – 23:22. Turpinājumā Pulvere ar tālmetienu palielināja latviešu pārsvaru (26:22), bet nedaudz vēlāk ar tālu piespēli palīdzēja Dikeulaku panākt jau sešu punktu handikapu (30:24).

Ukrainietes ātri atguva četrus punktus, kā rezultātā Mārtiņš Zībarts pieprasīja vēl vienu minūtes pārtraukumu. Pēc atpūtas Dikeulaka raidīja grozā “trejaci” un nedaudz palielināja pārsvaru, bet minūti pirms puslaika beigām Pulvere pēc veiksmīgas gala auta izspēles panāca 35:30. Puslaika pēdējā minūtē spēle aizsardzībā palīdzēja turēties drošā vadībā un pārtraukumā Latvija devās ar septiņu punktu pārsvaru, līdz ar sirēnu tālmetienu iemetot Katei Krēsliņai.

Dikeulaku performance

Otrā puslaika sākumā pāris metienus grozā raidīja Meļņika, bet turpinājumā Dikeulaka ar tālu divpunktnieku panāca jau desmit punktu pārsvaru (47:37). Turpinājumā pretinieces nedaudz samazināja latviešu pārsvaru, taču traumas dēļ dueli nevarēja turpināt viena no pamatsastāva spēlētājām Anna Olhovika. Tuvojoties trešās ceturtdaļas vidum, abas komandas apmainījās precīziem tālmetieniem, Latvijas izlasē izceļoties Jākobsonei (52:43). Pēc tam gan bija vairāki neprecīzi uzbrukumi, kas pretiniecēm ļāva līdz pieciem punktiem sadeldēt latviešu pārsvaru. Divarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigām Dikeulaka pēc caurgājiena panāca 54:47, bet pusminūti vēlāk pievienoja pustālo. Ceturkšņa pēdējā minūtē Ukraina ar “sodiņu” vienu punktu atguva, taču turpinājumā Dikeulaka pēc vēl viena caurgājiena panāca 58:48.

Ceturtā nogriežņa ievadā Meļņika no groza apakšas panāca latvietēm jau 12 punktu pārsvaru (60:48). Pretinieču kļūdas un ciešā aizsardzība deva iespēju vēl vienam uzbrukumam, kuru ar vairākām piespēlēm noslēdza Meļņika – 62:48. Nākamajās pāris minūtēs Ukraina saimniekoja pie sava groza, kas ļāva pārsvaru samazināt līdz deviņiem punktiem (63:55). Tiesa, otrā laukuma galā ar precīzu “trejaci” atbildēja Krēsliņa. Tāpat viņa vēlāk vēlreiz atjaunoja pārsvaru, kas lielāks par desmit punktiem (68:57). Turpinājumā spēles temps krietni auga, Brumermanei panākot 70:59, bet Jagupovai ar tālmetienu sadzēšot mājinieču pārsvaru.

Ceturkšņa otrā puse pēc minūtes pārtraukuma sākās ar Meļņikas diviem precīziem soda metieniem (72:62). Otrā laukuma pusē Jagupova vēlreiz iemeta trejaci, bet uz to ar precīzu raidījumu atbildēja Meļņika (74:65). Viņa turpināja saimniekot Latvijas izlases soda laukumā, vēlāk panākdama 76:65. Ukrainietes ātri samazināja latviešu pārsvaru līdz sešiem punktiem, bet Dikeulaka ar tālmetienu atjaunoja drošu vadību. 64 sekundes pirms pamatlaika beigām aiz perimetra tika apturēta Pulvere, kura iemeta vienu no trim soda metieniem (80:72). Pamatlaika pēdējā minūtē Jagupova divus punktus atguva, bet turpinājumā grozam secen lidoja vairāki tālmetieni. Latviešu uzvaru ar precīzu metienu noslēdza Aija Brumermane, kura pēdējā sekundē panāca 82:74.

Latvijas valstsvienība ceturtdien turnīru sāka ar zaudējumu – 60:74 pret Lielbritāniju, kamēr Ukraina ar 77:95 kapitulēja Eiropas čempionei Spānijai.

Ceturtdienas spēlē traumu guva viena no Latvijas izlases līderēm Kristīne Vītola, kurai šis Eiropas čempionāts jau beidzies.

Otrā grupas spēlē šodien turpat “Arēnā Rīga” plkst.21 Spānija tiksies ar Lielbritāniju.

Grupu turnīrs tiks noslēgts svētdien, kad Latviju gaida spēkošanās ar Spānijas izlasi.

Apakšgrupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces.

Šīs dienas Latvijas pretiniece Ukraina 1995.gadā pamanījās kļūt par Eiropas čempioni, bet pēc tam labāko desmitniekā vairs nav tikusi.