Latvijas izlases futbolisti pirms spēles ar Izraēlu.

FOTO, VIDEO: Erana Zahavi trīs nagliņas Latvijas futbola vilku vārtos 0

Izraēlas futbola izlases uzbrukuma līderis Erans Zahavi piektdien Daugavas stadionā guva trīs vārtus, nodrošinot savas valsts izlasei uzvaru pār Latvijas valstsvienību 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Latvijas futbola vilki kvalifikācijā cieta trešo zaudējumu tikpat spēlēs, šoreiz pretinieku pārākumu atzīstot ar 0:3 (0:1). Mājiniekiem nebija daudz iespēju gūt vārtus, bet retās pusiespējas tā arī palika neizmantotas, viesiem pelnīti no Rīgas aizvedot trīs punktus.

Slavišas Stojanoviča vadītā Latvijas izlase zaudējusi visās trīs līdz šim aizvadītajās kvalifikācijas cikla spēlēs. Pēc trim mačiem Latvijas izlases gūto un ielaisto vārtu attiecība, maigi sakot, ir bēdīga – 1:8.

Snaiperis Zahavi atkārto slavenā spāņa Raula panākumu

Spēles pirmajās minūtēs abas puses apmainījās bīstamiem momentiem, situāciju pie pretinieku vārtiem saasinot Jānim Ikauniekam, taču pēc viņa centrējuma turpinājums nesekoja. Mača rezultāts tika atklāts desmitajā minūtē, kurā Zahavi ar izcilu raidījumu realizēja tālu soda sitienu, pārceļot bumbu pāri Latvijas izlases sieniņai un vārtsargam Pāvelam Šteinboram. Turpinājumā neielies pārsvars bija viesiem, Latvijai tikai puslaika vidū pietuvojoties pretinieku vārtiem.

Ar vairākiem Mārča Oša tāliem auta iemetieniem bumba dažas reizes tika nogādāta soda laukumā, taču bīstamas darbības nesekoja. Turpretī otrā laukuma galā pāris epizodēs Latviju no briesmām glāba Šteinbors. Kamēr laukuma saimniekiem neveicās ar standartsituācijām, tikmēr izraēlieši centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, vienā no epizodēm vēl vienu bīstamu sitienu izdarot Zahavi. Puslaika pēdējā minūtē bīstamāko momentu pie Izraēlas vārtiem radīja Deniss Rakels, kurš ar galvu nedaudz sita pāri viesu cietoksnim.

Latvijas futbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē tiekas ar Izraēlu

Otrā puslaika sākumā pretinieku vārtus apdraudēja Vladislavs Gutkovskis, kurš 58.minūtē no asa leņķa sita pa taisnstūri, taču uzdevumu augstumos bija izraēliešu vārtsargs Ariels Harušs. Minūti vēlāk jau otrā laukuma galā Zahavi panāca 2:0, bumbu tīklā triecot ar sitienu ārpus soda laukuma robežām, pirms tam apmānot Vitāliju Maksimenko.

Turpinājumā spēles ritējums kļuva lēnāks un vienmuļāks, taču 80.minūtē Zahavi ieraidīja vēl vienu bumbu Latvijas vārtos. Izraēlas izlase ātrā pretuzbrukumā nonāca Latvijas izlases soda laukumā, Zahavi netraucētam no vidējas distances raidot bumbu mērķī.

Spēles pēdējā desmitminūtē pārsvars vēl joprojām piederēja Izraēlai, vienīgo bīstamo momentu pie pretinieku vārtiem sagādājot Andrejam Cigaņikam.

Zahavi nodemonstrēja savas snaipera dotības, jo viņš šajā ciklā trīs cīņās izcēlies ar septiņiem precīziem raidījumiem. Pie “hat-trick” viņš tika arī iepriekšējā mačā, kad Izraēla uzveica Austriju. Zīmīgi, ka viņš ir tikai otrais futbolists Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru vēsurē, kurš divos mačos pēc kārtas spējis iesist pa trim vārtiem. Pirmais bija slavenais spānis Rauls, kurš to pašu paveica 1999.gada martā.

Latvijas izlases vārtos spēli sāka Pāvels Šteinbors, bet no laukuma spēlētājiem starta vienpadsmitniekā bija Kaspars Dubra, Mārcis Ošs, Vitālijs Maksimenko, Oļegs Laizāns, Artūrs Karašausks, Deniss Rakels, Kristers Tobers, Jānis Ikaunieks, Roberts Savaļnieks un Vladislavs Gutkovskis.

Uz maiņu nāca Andrejs Cigaņiks, Vladimirs Kamešs un Ritvars Rugins.

Nākamā pretiniece Slovēnija arī zaudē

Vēl piektdien G apakšgrupā Latvijas nākamā pretiniece Slovēnija viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās Austrijai, kurai uzvaras vārtus 74.minūtē guva Gido Bērgštalers. Slovēņi pēc šī mača dosies uz Rīgu, kur pirmdien mēros spēkus ar Latviju.

Tikmēr Polija viesos ar 1:0 (0:0) guva virsroku pār Ziemeļmaķedoniju. Vienīgie vārti tika gūti 47.minūtē, kad precīzi sita Kšištofs Pjonteks.

G apakšgrupā pēc trim spēlēm ar deviņiem punktiem vadībā ir Polija, tālāk ar septiņiem punktiem ir Izraēla, četrus punktus guvusi Ziemeļmaķedonija, trīs punkti ir Austrijai, divi – Slovēnijai, bet Latvija ir bešā.

Latvijas izlase martā pirmajā spēlē, pie valstsvienības stūres debitējot Slavišam Stojanovičam, viesos ar rezultātu 1:3 zaudēja Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam ar 0:2 atzina Polijas izlases pārākumu.

Savukārt Izraēla pirmajā mačā nospēlēja 1:1 ar Slovēniju, bet pēc tam ar 4:2 apspēlēja Austriju.

Latvijas izlase pie uzvaras nav tikusi jau desmit spēles pēc kārtas jeb kopš pagājušā gada 2.jūnija. Savukārt oficiālos turnīros vienībai uzvaru nav jau 13 cīņās – iepriekšējais panākums tika gūts 2017.gada 10.oktobrī Pasaules kausa kvalifikācijā pret Andoru.

Ar Izraēlas futbolistiem Latvija iepriekšējo reizi tikās 2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kad 2011.gadā divreiz nācās piekāpties ar 1:2. Kopumā Latvijas izlases bilance pret šo komandu ir negatīva – viena uzvara, viens neizšķirts un četri zaudējumi.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 133.vietā, kamēr Izraēla ir 84.pozīcijā.