Neretā nedēļas nogalē sacentās 152 skijoringa un ziemas motokrosa braucēji, kas ir sezonas rekords.
Daiga Meldere/Neretas novads

FOTO, VIDEO: LČ posms skijoringā un ziemas motokrosā Neretā pulcē šosezon rekordlielu dalībnieku skaitu 0

Aizvadītās nedēļas nogalē Neretā “Ķiltiņu” trasē norisinājās Latvijas čempionāta un kausa izcīņas piektais posms skijoringā un ziemas motokrosā, sacensībās startējot šosezon rekordlielam dalībnieku skaitām – 152 sportistiem.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Neretā LČ posms skijoringā un ziemas motokrosā norisinājās otro gadu pēc kārtas, sacensības organizējot azartiskajiem puišiem no “Saules Sporta kluba”, kuru vada uzņēmīgais Nauris Beļūns.

Organizatori arī šogad bija parūpējušies gan par pārsteigumiem, gan interesantām balvām, un, protams, lieliski sagatavotu trasi, kas priecēja ne tikai sportistus, bet arī skatītājus.

Sacensības bija aizraujošas, labākajiem tiekot pie vietējās Neretas mākslinieces Zandas Rageles veidotajiem kausiem.

LMK grupā uzvarēja kopvērtējuma līderi Raivis Eikmanis/Kārlis Kalējs (“Motoklubs Rambas R”), aiz sevis atstājot Arta Rasmaņa/Valta Valaiņa (SK “Elkšņi”) ekipāžu, bet trešajā vietā palika Raivis Zolmanis/Mikus Neško (“Saldus Motoklubs”).

Mazajā tautas klasē pirmie finišēja Raivis Eikmanis ar slēpotāju Jāni Laurīti (“Rambas R”), apsteidzot Jāni Tilaku/Miku Neško un Jāni Freimani/Tomu Vanadziņu (SK “L.R.K.”).

LTK pārliecinošu sniegumu nodemonstrēja Didzis Gorbenko/Oskars Dzirkalis (“Gulbenes Moto”), kuri uzvarēja abos braucienos, bet otrie šeit bija Artis Rasmanis/Klāvs Miķelsons (SK “Elkšņi”), savukārt trešajā vietā ierindojās Mareks Zolmanis/Gatis Zolmanis no (“Saldus Motoklubs”).

Retro tautas klasē ātrākie bija Ivo Sāvičs/Arvis Dunkulis (“Rambas R”) , aiz viņiem Jānis Kocurenko/Kaspars Šķilts (MK “Kazdanga A-Z”) un Arturs Linde/Māris Gustiņš (“Buba Motors RT”).

Tikmēr 85 kub.cm klasē pirmā vieta Francim Frederikam Rasmanim, kurš šoreiz startēja ar slēpotāju Rūdolfu Krūmiņu, bet mazo meistaru klasē pirmo reizi šosezon uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Andris Štendenbergs/Māris Gustiņš (“Buba Motors RT”).

Vecmeistaru konkurencē divu braucienu summā uzvaru guva Artūrs Brencis/Romualds Vaitišķis (“Saldus Motoklubs”).

Savukārt ziemas motokrosā MX1 klasē bez radzēm pie uzvarām abos braucienos un zelta godalgas dienas kopvērtējumā tika Dāvis Līvs (“Salacas Kauss”), aiz sevis atstājot Raivi Eikmani (“Rambas R”) un Kārli Liepiņu (“Slīterāni X99”).

MX2 klasē ar uzvaru posmā savas līdera pozīcijas arī sezonas kopvērtējumā nostiprināja Andris Štendenbergs (“Buba Motors RT”,) otro vietu izcīnīja Ivo Sāvičs (“Rambas R”), bet trešo – Ingus Bērziņš.

KAR MX1 klasē uzvaras laurus plūca “Slīterāni X99” komandas pārstāvis Dāvis Kurmis, aiz viņa palika Valters Logins (“Camk Latgale”), bet trešais palika pazīstamais spīdvejists Ķasts Puodžuks, kurš ziemas sezonā pārstāv šī posma mājiniekus “Saules Sporta klubu”. MX2 klasē ar radzēm nepārspēts palika Elvis Bartkevičš, otrais finišēja Kristers Millers (“Slīterāni X99”), savukārt uz trešā goda pjedestāla pakāpiena kāpa Dmitrijs Palkovskis.

Starp junioriem labākais MX65 klasē uzvarēja Valdis Markins (“Camk Latgale”), bet MX85 klasē nepārspēts palika neretietis Rainers Timko (“Saules Sporta klubs”), tādējādi iepriecinot savus novadniekus, jo izcīnīja piekto uzvaru šajā sezonā.

Vēl Q100 klasē uzvarēja Markuss Augustovskis no “Gulbenes Moto”, bet Qjuniori klasē pirmais bija Patriks Nuka. Q Open klasē lielisks sniegums un pirmā vieta posma kopvērtējumā Agrim Neijam (Gulbenes Moto), bet ATV klases ieskaitē sīvā cīņā uzvarēja Ritvars Ramis.