Ralfs Freibergs diskvalifikācijas dēļ izlaidīs spēli pret Krieviju

Freibergam dzimšanas dienā piespriež vienas spēles diskvalifikāciju 0

Latvijas hokeja izlasei sestdien Bratislavā pasaules čempionāta spēlē pret Krievijas valstsvienību būs jāiztiek bez aizsarga Ralfa Freiberga, kurš savā 28.dzimšanas dienā saņēmis vienas spēles diskvalifikāciju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Freibergs sodīts par pārkāpumu ceturtdien aizvadītajā mačā pret Čehiju, kad viņš cīņas 59.minūtē fiziski nospēlēja pret pretinieku komandas aizsargu Radko Gudasu. Tiesa, mirkli pirms tam šo sezonu NHL klubā Filadelfijas “Flyers” aizvadījušais Gudass laukuma apmalē bija ietriecis Latvijas izlases kapteini Lauri Dārziņu. Freibergs metās viņu aizstāvēt un “kārtīgi iedeva” Gudasam iekšā, kurš gan tobrīd bija saliecies, līdz ar to sitiens trāpīja arī hokejista galvas rajonā.

Pēc šīs epizodes pamatīgi saputrojās tiesneši, kuri 5+20 soda minūtes iedeva nevis Freibergam, bet Dārziņam, uzbrucēju noraidot no laukuma. Pēc tam protokolā nezin kāpēc parādījās, ka 5+20 soda minūtes tikušas Rūdolfam Balceram, visbeidzot vien piektdienas rīta pusē kļūda tika izlabota, lielo sodu saņemot Latvijas izlases aizsargam, kurš pret čehiem nospēlēja 24 minūtes un četras sekundes.

Tāpat 5+20 soda minūtes otrā perioda sākumā nopelnīja Māris Bičevskis, kurš arī trāpīja pretiniekam gavas un kakla apvidū, taču šī epizode Disciplinārlietu komisijā netika izskatīta, līdz ar to Bičevskis sestdien varēs spēlēt.

Piektdien plkst.13 pēc vietējā laika Freibergam savā 28.dzimšanas dienā nācās doties uz turnīra Disciplinārlietu komisijas sēdi, kas izskatīja epizodi, nolemjot, ka aizsargam būs jāizlaiž nākamā spēle.

Freibergam Latvijas izlasē ir nozīmīga loma, jo viņam ir viens no lielākajiem spēles laikiem komandā, kā arī aizsargs tiek sūtīts laukumā skaitliskajā vairākumā.

Ralfs Freibergs: “Jau vakar daži komandas biedri mani pēc pusnakts apsveica dzimšanas dienā, bet pa mierīgo. Nekādas tortes neesmu pasniedzis. Epizodē pret Gudasu nekas traks nebija – speciāli nevēlējos traumēt, nūja uz ledus, super ātri neslidoju un neko nedarīju. Viņi pieņēma citu lēmumu.

Komandai pret Krieviju jāspēlē ar dzelžainu raksturu, nedrīkst pelnīt noraidījumus, cerēsim, ka tiesneši dos mums tad, kad ir jādod, nevis tāpēc, ka ir iedots arī pretējai pusei. Mums pagaidām visās spēlēs pietrūkst, tā ir jānopelna.

Kopumā šajā čempionātā jūtos labi, patīkami, ka treneri uzticas. Vairākumā spēlēju, manuprāt, arī sanāk. Pret čehiem Laurim iznāca šedevrs, mums reakcija tajā brīdī droši vien bija tāda pati kā jums visiem.

Pēc vakardienas spēles ir nogurums, pirmais mačs, kur riktīgi saguru. Jāgatavojas nākamajām spēlēm.”

Ar Krievijas izlasi Latvijas hokejisti tiksies sestdien plkst.13.15.

Latvijas izlase četrās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras un ar sešiem punktiem ir piektajā vietā B apakšgrupā. Vispirms ar 5:2 tika uzvarēta Austrija, tad ar 1:3 zaudēts Šveicei, kam sekoja uzvara ar 3:0 pret Itāliju. Savukārt ceturtdien pret Čehiju tika piedzīvota neveiksme ar 3:6, lai gan Boba Hārtlija trenētā komanda pēc pirmā perioda bija vadībā ar 2:0.