Latvijas hokejists Ralfs Freibergs otro sezonu pārstāv Čehijas klubu Zlīnas “PSG Berani”.

Freibergs met Čehijā, Ābols Zviedrijā 0

Pēc Ziemassvētkiem teicamu sniegumu demonstrē divi Latvijas izlases hokejisti – aizsargs Ralfs Freibergs un uzbrucējs Rodrigo Ābols, kuri pēdējos divos mačos bijuši ļoti rezultatīvi.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Freibergs kopš ziemas saulgriežiem Čehijā izcēlies ar 2+3, bet Ābols Zviedrijā iemetis trīs ripas, piedevām piektdien uzvaru nesošo pagarinājumā.

Čehijas hokeja ekstralīgā piektdien Zlīnas “PSG Berani”, kurā spēlē arī Edgars Kulda, viesos ar 3:4 (1:1, 0:1, 1:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Karlovi Vari “Energie” hokejistiem.

Freibergs vārtus guva pirmā perioda 16.minūtē, kad labi nocīnījās pretinieku cietokšņa priekšā un panāca 1:1, bet otro reizi izcēlās divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām, kad ar spēcīgu šķīlienu no zilās līnijas panāca neizšķirtu 3:3 un nodrošināja pagarinājumu. Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā neviens no pieciem Zlīnas hokejistiem, tajā skaitā Kulda, savus “bullīšus” nerealizēja.

Par labāko spēlētāju Zlīnas komandas rindās atzītais Freibergs šajā duelī uz ledus pavadīja 26 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Tikmēr Kulda 13 minūtes un 21 sekundes laikā veica četrus metienus, pielietoja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu, tikdams pie neitrāla lietderības koeficienta.

Iepriekšējā spēlē Freibergs atzīmējās ar trim rezultatīvām piespēlēm, bet šosezon 30 spēlēs viņš guvis četrus vārtus un veicis 13 rezultatīvas piespēles.

Čehijas čempionāta vadībā ar 60 punktiem 29 spēlēs ir uzbrucēja Roberta Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Tršinecas “Ocelārži”, kas šajās dienās cīnās slavenajā Špenglera kausā Davosā, kamēr tālāk ar 55 punktiem 29 mačos seko Libereces “Bīlī Tigrši”, bet 52 punkti 30 cīņās ir uzbrucēja Māra Bičevska un aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētās Hradeckrālova “Mountfield” hokejistiem. Tikmēr “PSG Berani” ar 43 punktiem 30 cīņās ierindojas desmitajā pozīcijā.

Ābolam uzvaras vārti

Tikmēr Ābols otrajos Ziemassvētkos iemeta divus vārtus, palīdzot “Orebro” komandai ar 5:3 uzvarēt “Rogle” hokejistus, bet piektdien 22 gadus vecais spēlētājs izcēlās papildlaikā, bet “Orebro” ar 4:3 uzvarēja “Brynas”.

“Orebro” pirmajās deviņās minūtēs panāca 3:0, bet pretinieki pēc vārtsarga maiņas atguva trīs vārtus un otrajā periodā izlīdzināja rezultātu. Spēle turpinājās pagarinājumā, kura piektajā minūtē Ābols palika nepieskatīts pretinieku vārtu priekšā un pēc komandas biedra raidījuma iemeta atlēkušo ripu tīklā.

Viņš šajā mačā uz ledus bija 16 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa vārtiem, uzvarēja 36,36% iemetienu un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Latvietis šosezon 21 mačā guvis desmit vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli, ar amerikāni Āronu Palušaju dalot komandas labākā vārtu guvēja godu.

Ar 28 spēlēs izcīnītu 31 punktu “Orebro” vietējā čempionāta kopvērtējumā ieņem 12.vietu starp 14 komandām, bet turnīra tabulas augšgalā ar 52 punktiem ir Gēteborgas “Frolunda Indians”.