“Jelgavas” futbolisti trešdien viesos negaidīti uzvarēja līderi “Riga”.

Futbola virslīgas burvība – pastarīte “Jelgava” uzvar kopvērtējuma līderi 0

Vārtus kompensācijas laika beigās gūstot Ņikitam Ivanovam, “Jelgavas” komanda trešdien svinēja dramatisku uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā, kas Zemgales komandai ļāva pamest pēdējo vietu turnīra tabulā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Jelgavnieki viesos ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja vairāk nekā puslaiku mazākumā spēlējušo Latvijas čempioni “Riga”, kura ir turnīra līdere.

Spēles ievadā “Riga” centās izdarīti spiedienu uz “Jelgavas” komandu, taču zemgalieši veiksmīgi neitralizēja pretinieku uzbrukumus. Bīstamākā epizode pirmajā puslaikā bija 30.minūtē, kad viesus no vārtu zaudējuma glāba Vladislavs Kurakins. Puslaika turpinājumā, 37.minūtē rīdzinieki palika mazākumā, jo otru dzelteno kartīti nopelnīja aizsargs Vladislavs Gabovs, kuram šī bija pirmā virslīgas spēle kopš marta beigām.

Spēlēšana vairākuma deva jelgavniekiem vairāk iespējas uzbrukumiem. Pirmo bīstamo epizodi viesi pie “Riga” vārtiem sarūpēja 58.minūtē, kad pēc Renāra Rodes sitiena Roberts Ozols knapi noturēja bumbu uz vārtu līnijas. Mača turpinājumā cīņa saasinājās, turklāt “Riga” komandai arī mazākumā bija iespējas, vienā no tām Denisam Rakelam krietni pārturot bumbu un izšķērdējot labu uzbrukumu.

Mača pēdējā nogrieznī “Jelgava” kontrolēja bumbu, kas deva augļus. Spēles kompensācijas laika otrajā minūtē Ivanovs pēc centrējuma ar galvu trāpīja bumbu vārtu stūrī, atnesdams “Jelgavai” otro uzvaru pēc kārtas, kamēr “Riga” komandai pārtrūka trīs uzvaru sērija.

Zīmīga šī uzvara bija arī jelgavnieku stūrmanim Oļegam Kuberavam – baltkrievu speciālists sezonas sākumā tika atbrīvots tieši no “Riga” galvenā trenera amata.

Pirmajā šo komandu tikšanās reizē šosezon “Riga” viesos uzvarēja ar 1:0, bet pēc tam galvaspilsētā vienības spēlēja neizšķirti 1:1.

Bezvārtu neizšķirts Daugavpilī

Vēl trešdien “Daugavpils” savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0) ar “Metta” komandu.

Mājinieki spēles otrajā desmitminūtē izpildīja vairākus stūra sitienus pie pretinieku vārtiem, pēc viena no tiem tikai Dāvim Ošam glābjot “Metta” komandu no nonākšanas iedzinējos. Puslaika otrajā pusē, spēles 34.minūtē Vugars Askerovs pēc tālas piespēles raidīja bumbu nedaudz viesu vārtiem, šoreiz jau veiksmei glābjot rīdziniekus.

Otrā puslaika sākumā, 54.minūtē mājinieki nopelnīja tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu. Tiesa, Askerova raidītā bumba trāpīja pa vārtu pārliktni un vēlāk tika izraidīta no soda laukuma. Turpinājumā arī viesiem bija pāris iespējas gūt vārtus, taču tās palika neizmantotas.

Tuvojoties pamatlaika beigām, spēle pie abiem vārtiem saasinājās. Tuvāk uzvarai bija Rīgas futbolisti, bet “Daugavpils” vārtsargs Danilo Kučers ar komandas biedriem noturēja savu cietoksni neiekarotu.

Šīs kārtas izspēle tika iesākta otrdien, kad “Ventspils” savā laukumā nospēlēja 2:2 ar Jūrmalas “Spartaku”, bet “Liepāja” viesos mača izskaņā ar 2:1 pieveica RFS. Šo kārtu tikmēr izlaiž “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA).

Ar 34 punktiem 17 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir “Riga” komanda, kurai ar 31 punktu 17 cīņās seko RFS. Trešā ar 26 punktiem ir “Spartaks” komanda, bet tālāk ar 24 punktiem 16 spēlēs ir “Valmiera Glass”/ViA. Piektajā vietā ar 23 punktiem 17 mačos ir “Liepāja”, kas par diviem punktiem apsteidz “Ventspili”. Septītā ar 20 punktiem ir 17 mačus aizvadījusī “Daugavpils”, tālāk ar 19 punktiem 17 dueļos seko “Jelgava”, bet pēdējā ar 17 punktiem 17 cīņās ir “Metta”.