Foto – Shutterstock.com

Aprīlī – pasmieties par sevi pašam. Un citas Māra Bērziņa aprīļa sajūtas 0

Aprīlis droši var gozēties ar gada veselīgākā mēneša kroni galvā. Īstais laiks, lai nokratītu ziemas miegainās atliekas un kārtīgi izkustinātu kaulus. Pastaigas, velobraukšana, nūjošana, apkārtnes sakopšana, dārza darbi – visas iespējas ne uzskaitīt. Vēl taču arī bērzu sulas un saules nestais D vitamīns! Ne velti Pasaules veselības diena ir noteikta tieši aprīlī. Vērojot dabas atplaukšanu, elpa kļūst dziļāka, garastāvoklis līksmāks, un, šķiet, pavasara vējš neviļus notrauc putekļus arī no smadzenēm, domas raisās līksmāk.

Reklāma
Reklāma

*

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

“Ne viss, ko teikuši romieši vai grieķi, ir taisnība,” saka Antona Čehova stāsta Melnais mūks varonis. Un viņam ir taisnība. Mēs zinām populāro teicienu Men sana in corpore sano – Veselā miesā vesels gars un, daudz nedomājot, tam piekrītam. Bet ne viss ir tā, kā mums, piedodiet par izteicienu, ir ieborēts.

Pirmkārt, šie vārdi ir patvaļīgi izrauti no romiešu dzejnieka Juvenāla Satīru 356. rindas Órandúm est ut sít mens sána in córpore sáno, kas patiesībā nozīmē pamācību lūgšanā – Mums vajadzētu lūgt, lai vesels prāts varētu mājot veselā ķermenī. Otrkārt, vai neesam redzējuši miesā veselus un spēcīgus cilvēkus, kuriem galvā darās šausmu lietas?Lai kā gribētos, taču neizdosies arī apgriezt šo teicienu otrādi – Veselam garam vesela miesa. Ne viens vien gaišs prāts diemžēl ir mocījies ar fiziskām kaitēm un gulējis slimības gultā. Pat Dalailamam ir savs ārsts.Viss ir saistīts – ķermenis vienots ar garu, un viens otru ietekmē. Gavēnis, miesīga attīrīšanās apskaidro prātu, un otrādi. Piemēram, melodiskas skaņas, dziļa meditācija vai viedas domas apcere spēj dziedināt organismu.

*

CITI ŠOBRĪD LASA
Arvien biežāk dzirdu izteicienu: Visas slimības nāk no galvas. Vai pareizi teikts? Vēl nezinu, neesmu līdz galam izsvēris visus par un pret, taču intuitīvi sliecos vairāk piekrist, nekā noliegt. Domu spēkam ir liels svars, to grūti noliegt. It sevišķi aplamām, nešpetnām, aizvainojuma un nicinājuma pilnām domām.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.