Foto: Photosite/Shutterstock

Gatavo bargākus sodus būvniekiem un būvmateriālu tirgotājiem 0

Vismaz vienu reizi desmit gados publisku ēku īpašniekam turpmāk būs jāapseko tās tehniskais stāvoklis. Tas izriet no Ekonomikas ministrijas sagatavotajiem un Ministru kabineta komitejā apstiprinātajiem Būvniecības likuma grozījumiem, kurus vēl jāskata valdībai un Saeimai.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Ja apsekošanas laikā atklājas redzami ēkas bojājumi, kas var samazināt ēkas stiprību vai noturību, tad īpašnieka pienākums ir veikt nepieciešamos pasākumus to novēršanai.

Ēkai, kas nodota ekspluatācijā līdz 2004.gada 1.oktobrim un kas pēdējo 10 gadu laikā nav apsekota, tas būs jāizdara līdz 2019.gada 30.septembrim.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par šīs prasības neievērošanu īpašniekus sodīs. Fiziskām personām varēs uzlikt naudas sodu līdz divdesmit piecām naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro). Bet juridiskām personām – piemēro naudas sodu no divdesmit piecām līdz simt naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro).

Jauni administratīvie sodi paredzēti arī par nezināmas izcelsmes un kvalitātes būvmateriālu izmantošanu būvniecībā. Turklāt ne tikai būvētājiem, bet arī tiem, kuri šādus būvmateriālus piedāvā tirgū.

Pārdodot būvmateriālus, kuriem trūkst to kvalitāti apliecinošu dokumentu, to tirgotājiem – fiziskām personām – no 100 līdz 400 naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro), bet juridiskām personām – no 100 līdz 3000 naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro).

Savukārt par nestandarta būvmateriālu pārdošanu to tirgotājiem fiziskajām personām piemēro no 140 līdz 400 naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro), bet juridiskajām personām – no 140 līdz 4000 naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro).

Tirgū piedāvājot tādus būvmateriālus, kuru faktiskās ekspluatācijas īpašības neatbilst deklarētajām, fiziskām personām paredzēts sods no 140 līdz 400 naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro) , bet juridiskajām personām – no 140 līdz 4000 naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro).

Savukārt par nezināmas izcelsmes un kvalitātes būvmateriālu pielietošanu fizisku personu sods būs līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām , (viena vienība – 5 eiro) bet juridiskām personām – no 56 līdz 4000 naudas soda vienībām (viena vienība – 5 eiro).

Reklāma
Reklāma

Ekonomikas ministrijas sagatavotie un Ministru kabineta komitejā apstiprinātie Būvniecības likuma grozījumi cita starpā papildināti ar administratīvo sodu veidiem, kurus būvniecības nozarē strādājošajiem varēja piemērot arī pašlaik un kuri bija paredzēti Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK).

Tā kā LAPK zaudēs spēku, tā vietā no 2020.gada 1.janvāra būs spēkā Administratīvās atbildības likums, Ekonomikas ministrijai un citu nozaru ministrijām dots uzdevums sagatavot likumu grozījumus, lai tajos tiktu ietverti administratīvie sodi par pārkāpumiem attiecīgajā nozarē strādājošajiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.