Komandas biedri apsveic Zemgu Girgensonu (Nr.28) ar pirmajiem vārtiem sezonā.

Girgensonam pirmie vārti sezonā “Sabres” varenākajā uzvarā deviņu gadu laikā 0

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons sestdien guva savus šosezon pirmos vārtus Nacionālajā hokeja līgā (NHL) un atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, kaldinādams Bufalo “Sabres” komandas graujošu uzvaru.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

“Sabres” savā laukumā ar rezultātu 9:2 (3:0, 4:1, 2:1) sakāva Otavas “Senators”, izcīnot komandas pārliecinošāko uzvaru kopš 2009.gada, kā arī pārtraucot trīs uzvaru sēriju.

Mājinieki jau spēles pirmajās 16 minūtēs guva trīs vārtus, ar precīziem metieniem izceļoties Kailam Okposo, Džefam Skineram un Džeisonam Pominvilam. Vētrainais sākums lika “Senators” komandai veikt vārtsargu maiņu, Kreiga Andersona vietā stājoties Maikam Makenam, kuram gan nācās piedzīvot vēl lielāku vilšanos nekā savam kolēģim.

Otrā perioda sestajā minūtē Skiners realizēja vairākumu, bet 13 sekundes vēlāk Girgensons palika nepieskatīts tieši pretī vārtiem un panāca jau 5:0.

Pēc nepilnas pusotras minūtes Maiks Makormiks vienus vārtus atguva, bet vēl pāris minūšu laikā Pominvils un Konors Šīrijs panāca jau 7:1.

Trešā perioda sestajā minūtē Girgensons atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, kas ievadīja zviedra Patrika Berlglunda vārtu guvumu. Tiesa, ar to nebija gana, un trešdaļas 13.minūtē Keisijs Mitelstads guva jau devītos vārtus laukuma saimnieku labā. Minūti vēlāk Tomā Šabo vienus vārtus atguva, taču tas netraucēja Bufalo vienībai svinēt uzvaru ar rezultātu 9:2.

Iepriekšējo reizi “Sabres” vismaz deviņus vārtus guva 2009.gada 27.janvārī, kad savā laukumā ar rezultātu 10:2 sakāva Edmontonas “Oilers”.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 14 minūtes un 30 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja savos abos iemetienos un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +2.

Pa trim punktiem šajā mačā iekrāja “Sabres” kapteinis Džeks Aikels, kurš asistēja trīs rezultatīvos uzbrukumos, kā arī Skiners un Pominvils, kuriem bez diviem gūtiem vārtiem bija arī pa vienai rezultatīvai piespēlei.

Abas komandas ceturtdien tikās Otavā, “Sabres” hokejistiem ciešot zaudējumu ar rezultātu 2:4.

Girgensons šosezon 14 mačos guvis vienus vārtus un veicis četras rezultatīvas piespēles.

“Sabres” ar 16 punktiem 15 spēlēs pakāpusies uz piekto vietu Austrumu konferencē, kur “Senators” ar 12 punktiem 13 mačos ir 12.pozīcijā.

“Sabres” iepriekšējās septiņas sezonas nav spējusi iekļūt Stenlija kausa izcīņā.