Zemgus Girgensons (no labās) cīņā pret Tampabejas “Lightning” aizsargu Mihailu Sergačevu.

Girgensons atgriežas “Sabres” sastāvā ar uzvaru 0

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons pēc vienas spēles izlaišanas atgriezās Bufalo “Sabres” sastāvā, palīdzot vienībai otrdien savās mājās ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) uzvarēt NHL Austrumu konferences līderi Tampabejas “Lightning”.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Girgensons iepriekšējā “Sabres” spēlē netika pieteikumā un pirmo reizi sezonā palika rezervē, bet otrdien viņš atkal bija ierindā, nospēlēja 14 minūtes un 48 sekundes. Latvietis pa vārtiem nemeta, izdarīja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu un nopelnīja divas soda minūtes par pretinieka turēšanu. Spēli Girgensons pabeidza ar neitrālu lietderības rādītāju.

“Sabres” rezultātu atklāja 18.minūtē, kad precīzs bija vienības labākais snaiperis Džefs Skiners, iemetot jau savu 13.ripu šajā sezonā. Cīņas 26.minūtē Kails Okposo pārsvaru dubultoja, bet 15 sekundes vēlāk Entonijs Kirelli vienus vārtus atguva.

Turpinājumā rezultāts nemainījās, par mača varoni un spēles pirmo zvaigzni kļūstot “Sabres” vārtsargam Kārteram Hatonam, kurš atvairīja 29 no 30 metieniem.

“Sabres” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un ceturto pēdējos piecos mačos, bet “Lightning”, kam bija četru panākumu sērija, tagad zaudēja otrajā spēlē pēc kārtas.

Tampabejas komanda ar 25 punktiem gan joprojām ir pirmajā vietā Austrumu konferencē, kamēr “Sabres” ar 22 punktiem ir piektajā pozīcijā.

Girgensons šosezon aizvadījis 17 spēles, kurās guvis vienus vārtus un četras reizes asistējis partneriem, bet viņa lietderības rādītājs ir neitrāls.

Bufalo hokejisti nākamo spēli aizvadīs piektdien, kad viesosies pie Vinipegas “Jets”.

“Sabres” iepriekšējās septiņas sezonas nav spējusi iekļūt Stenlija kausa izcīņā, taču šo sezonu uzsākusi krietni veiksmīgāk nekā iepriekšējās.