Zemgus Girgensons (centrā) ar komandas biedriem svin vārtu guvumu.

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionātā mačā un palīdzēja Bufalo “Sabres” komandai izcīnīt uzvaru.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

“Sabres” savā laukumā ar 4:3 (1:1, 0:2, 2:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Losandželosas “Kings”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

Mača rezultātu septītajā minūtē atklāja “Kings” aizsargs Džeiks Mazins, bet 14. minūtē Girgensons pretinieku aizsardzības zonā atbruņoja viesu aizsargu Drū Doutiju un ar spēcīgu plaukstas metienu no iemetienu apļa izlīdzināja rezultātu, gūdams savus trešos vārtus sezonā.

Otrajā periodā Mets Lafs un Adrians Kempe panāca 3:1 viesu labā, taču trešajā trešdaļā Džeiks Aikels un Jūhans Lāšons izlīdzināja rezultātu. Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, līdz ar to bija jāaizvada pagarinājums, kura otrajā minūtē “Sabres” uzbrukuma līderis Džefs Skiners vairākumā izrāva uzvaru 4:3.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 12 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, lietoja trīs spēka paņēmienus, atņēma vienu ripu, uzvarēja divos iemetienos un tika pie pozitīvas lietderības koeficienta +2.

Latviešu uzbrucējs šosezon 28 spēlēs guvis trīs vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -3.

“Sabres” komandai šoruden bija desmit uzvaru sērija, kas ir atkārtots kluba rekords, bet pēc tam sekoja pieci zaudējumi pēc kārtas. Panākumi ļāva Bufalo vienībai pat uz laiku izvirzīties NHL kopvērtējuma vadībā.

Šobrīd “Sabres” ar 40 punktiem 31 spēlē saglabā trešo pozīciju Austrumu konferencē, kamēr “Kings” ar 24 punktiem 32 dueļos ir 14. pozīcijā Rietumos.

Bufalo vienība nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad savā laukumā uzņems Arizonas “Coyotes”.