Zemgus Girgensons saņem komandas biedru apsveikumus par gūtiem vārtiem.

Girgensons minūtes laikā tiek pie 1+1 pret Stenlija kausa čempioni 0

Labu spēli NHL aizvadījis Latvijas hokejists Zemgus Girgensons, kurš otrdien minūtes laikā izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli, abus punktus nopelnot, kad pretiniekiem bija nomainīts vārtsargs pret sesto laukuma spēlētāju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Bufalo “Sabres” savās mājās ar 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) pārspēja iepriekšējās sezonas Stenlija kausa uzvarētāju Sentluisas “Blues”.

Bufalo komanda svinēja otro uzvaru pēc kārtas un trīs dueļos no vietas tikusi pie punktiem.

Girgensons šajā duelī uz ledus pavadīja 15 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, pārtvēra vienu ripu, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +2.

Viņš šajā sezonā 32 spēlēs guvis piecus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +3.

Mājiniekus jau 18.sekundē vadībā izvirzīja Sems Reinhārts, bet trīs minūtes vēlāk Trojs Brouvers izlīdzināja rezultātu. Deviņas sekundes pirms otrā perioda beigām Juhans Lāšons atguva laukuma saimniekiem vadību.

Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Alekss Pjetrandželo panāca 2:2, taču divas minūtes vēlāk Džeks Aikels atkal izvirzīja “Sabres” komandu vadībā. Aikels punktus guvis jau 14 spēlēs pēc kārtas, kas ir par vienu maču mazāk nekā šosezon iespējis Čikāgas “Blackhawks” uzbrucējs Partriks Keins.

Girgensons vārtus guva 51 sekundi pirms pamatlaika beigām, kad viesi spēlēja ar tukšiem vārtiem. Vispirms metienu izdarīja Lāšons, kura raidīta ripa atsitās pret vārtu stabiņu, taču turpat bija Girgensons, kurš izdevību garām nelaida.

“Blues” turpināja spēlēt ar tukšiem vārtiem, un divas sekundes pirms finālsvilpes Aikels pēc Girgensona piespēles panāca 5:2.

Turpretī zaudējumu otrdien cieta uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins”, kas mājās ar 1:4 (1:0, 0:3, 0:1) atzina Monreālas “Canadiens” pārākumu.

“Penguins” vienībai pārtrūka trīs uzvaru sērija.

Trešajā minūtē 1:0 laukuma saimnieku labā panāca Džeiks Gencels, bet atlikušajā laikā vārtus guva tikai viesi. “Canadiens” rindās ar 1+1 atzīmējās Tomāšs Tatars, Džoels Armija, Šī Vēbers un Brendans Galahers.

Bļugers nospēlēja 14 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, zaudēja vienu ripu, pārtvēra trīs piespēles un uzvarēja desmit no 15 iemetieniem, tiekot pie neitrāla lietderības koeficienta.

Latvijas uzbrucējs savā otrajā NHL sezonā 31 mačā guvis trīs vārtus, veicis piecas rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderību -2.

“Penguins” ar 38 punktiem 31 spēlē ieņem sesto vietu Austrumu konferencē, bet aiz Pitsburgas vienības ar 36 punktiem 32 dueļos ir “Sabres”.

Latvijas uzbrucēju komandas nākamās spēles aizvadīs ceturtdien, kad “Sabres” savā laukumā uzņems Nešvilas “Predators”, bet “Penguins” mājās cīnīsies ar vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas “Blue Jackets”.