Publicitātes foto

Grāmatvežu rutīnas darbu automatizācija ar RPA 0

Rakstu sērijā par robotikas procesu automatizāciju (RPA) līdz šim esam skaidrojuši, ka automatizācijai vispiemērotākie ir procesi, kuri uzņēmumā regulāri atkārtojas un nepieprasa cilvēka spriestspēju. Viena no lietām, kas vieno Latvijas uzņēmumus ir elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS), kurā uzņēmumi atskaitās par nodokļiem, nodarbinātajiem un tamlīdzīgi. Taču EDS arī kalpo par vietu, kurā iegūt uzņēmumam aktuālus datus – deklarācijas, informāciju par nodokļu parādiem, izmaiņām nodokļu grāmatiņā un citus.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Uzņēmumu grāmatveži regulāri pavada laiku iekš EDS, lai iegūtu nepieciešamos datus savu pienākumu veikšanai, taču mūsdienu automatizācijas tehnoloģijas sniedz iespēju netērēt darbaspēka laiku uz šādiem pienākumiem. Tā vietā, pateicoties RPA, grāmatvedim tiek automātiski sagatavots fails, kurā robots pa nakti jau ir ievācis visu nepieciešamo informāciju, tādejādi ietaupot vairākas stundas.

Ņemot vērā, ka darbs ar EDS ir regulārs process katrā uzņēmumā, aprēķinos vērts padomāt, cik daudz laiks patiesībā tiek patērēts uz šo vienu pienākumu, piemēram, gada laikā. Šādi katrs uzņēmējs var nonākt pie pamatotas un uz faktiem balstītas informācijas par patieso ieguvumu no RPA tehnoloģiju izmantošanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lai palīdzētu Latvijas uzņēmumiem atbrīvoties no rutīnas darbiem un uzlabotu kopējo valsts produktivitāti, kā arī konkurētspēju, arvien aktīvāk sadarbojamies ar dažādiem uzņēmumiem, lai identificētu Latvijas tirgū atbilstošākos procesus automatizēšanai. Aktualitāti saglabā ienākošo dokumentu apstrāde, visdažādāko atskaišu sagatavošana un informācijas ievade,” komentē A/S Digital Mind partneris Edgars Stafeckis, kurš aktīvi iesaistās sabiedrības izglītošanā par RPA tehnoloģiju pozitīvo pienesumu.

Sagaidāms, ka nākotnē RPA būs atrodams katrā uzņēmumā – vai nu kā patstāvīgs darbinieks, kas veic tam noteiktos procesus, vai arī palīgs atsevišķos brīžos, kuros darbinieks to piesaista konkrētu funkciju veikšanai iekš lielāka procesa.

Lai vairāk uzzinātu par RPA un pieteiktos konsultācijai, dodies uz Digital Mind vietni!

Papildus, atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem vari iegūt Latvijas oficiālajā RPA entuziastu grupā Facebook!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.