Ņikita Lijcs (no kreisās) un Tīna laura Graudiņa – 2019.gada Jūrmalas labākie sportisti.

Graudiņa un Lijcs atzīti par gada labākajiem sportistiem Jūrmalā 0

Pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa un ūdensmotosportists Ņikita Lijcs atzīti par 2019.gada Jūrmalas gada sportistiem.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Graudiņa šogad duetā ar Anastasiju Kravčenoku triumfēja Eiropas čempionātā, kā arī izcīnīja ceļazīmi uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet pasaules čempionātā ierindojās devītajā vietā. Tāpat vviņas kļuva par Latvijas čempionēm. Graudiņa un Kravčenoka tika atzītas par aizvadītās sezonas progresējošāko pāri Pasaules tūrē.

Savukārt Lijcs izcīnīja otro vietu pasaules čempionātā kopvērtējumā “Formula 4”, Eiropas čempionātā viņš bija piektais F2 un F4 laivu klasēs, kļuva par Baltijas vicečempionu F2 klasē un uzvarēja Latvijas un Baltkrievijas čempionātos.

Balvu “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā” saņēma galda tenisists un sporta veterāns Andris Balbieris, kurš galda tenisu spēlē vairāk nekā 50 gadus. Viņš bijis viens no Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases dalībniekiem.

Balbieris vēl joprojām aktīvi trenējas un senioru sporta biedrības “Jūrmala” komandas sastāvā piedalās sporta veterānu sacensībās Baltijā, Eiropā un pasaulē. Tāpat viņš vairāk nekā 30 gadus organizē un vada galda tenisa sacensības Jūrmalā.

Tikmēr “Gada trenera” balvu saņēma pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, kas izaudzinājis augstas klases pludmales volejbolistus – Tīnu Lauru Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku, Aleksandru Samoilovu, Jāni Šmēdiņu, Mihailu Samoilovu.

Par “Gada komandu” atzīts basketbola klubs “Jūrmala”, kas trenera Mārtiņa Gulbja vadībā izcīnījis ceturto vietu Latvijas Basketbola līgas iepriekšējā sezonā.

Nominācijā “Gada labākā komanda individuālajos sporta veidos” tika apbalvoti pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri izcīnīja pirmās vietas Pasaules tūres turnīros Maskavā un Jūrmalā.

Nominācijā “Gada sporta klubs” apbalvots “Jāņa Roviča boksa klubs”, kura sportisti Vitauts Ulis, Ralfs Kalniņš un Teodors Zariņš sezonas laikā izcīnījuši augstas vietas gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās.

Nominācijā “Gada sporta skolotājs” apbalvots sākumskolas “Taurenītis” sporta skolotājs Mārtiņš Liepa.

“Gada sporta seniora” titulu šogad saņēma veterānu handbola komanda “Jūrmalas sports”, kas izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā veterāniem Austrijā un pirmās vietas Baltijas čempionātos.

Par “Gada uzlecošo zvaigzni” Jūrmalas sportā atzīta mākslas vingrotāju junioru klases komanda, kas izcīnīja pirmo vietu Latvijas čempionātā un VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

Par “Gada sporta notikumu Jūrmalā” atzīts Starptautiskā volejbola federācijas (FIVB) Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā vīriešiem, kas Majoros vienkopus pulcēja 52 vīriešu pludmales volejbola pārus no 27 valstīm.

Kartingists un autosportists Valters Zviedris tika atzīts par labāko nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”. Viņš šogad kļuvis par Latvijas vicečempionu kartingā, kā arī izcīnījis vairākas augstas vietas autošosejas sacensībās.

Ratiņtenisiste Žaneta Vasaraudze atzīta par “Gada sportisti paraolimpiskajos sporta veidos”, jo ar panākumiem startējusi gan Baltijas, gan starptautiskā mērogā, bet par “Gada publisko sporta pasākumu pilsētā” atzīts ielu vingrošanas Pasaules kausa posms, kas Majoru pludmalē norisinājās jau piekto reizi.

Jūrmalas Gada balvas sportā kūrortpilsētā tiek piešķirtas jau 21. gadu, lai godinātu sportistus par panākumiem un pateiktos tiem, kuri veicinājuši veselīgu un sportisku dzīvesveidu jūrmalnieku vidū.