Foto: Shutterstock

Vai jāizbeidz prakse pārdot medikamentus pa daļām? 7

Zane Štolniece, Jēkabpils Vecpilsētas aptiekas vadītājas vietniece: “Eiropas Savienības regulas ieviešana, kas varētu pārtraukt recepšu medikamentu izsniegšanu pa daļām, it kā ir laba lieta, jo varētu pasargāt iedzīvotājus no nedrošām zālēm. Atvērta paciņa var radīt dažādus riskus, tiek skaidrots, ka visvairāk jābaidās no nepārbaudītu zāļu nonākšanas mājas aptieciņās. Bet, labu gribēdami, jaunumu ieviesēji kaut kā aizmirsuši par Latvijas apstākļiem. Pensionāriem trūkst naudas, paši dakteri nereti izraksta nevis pilnu zāļu iepakojumu, bet gan tikai pa vienai vai divām plāksnītēm. Tikai kompensējamās zāles nedrīkst pārdot pa daļām.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Dace Meldere, Madonas novada SIA “Goba-Farm” aptiekas vadītāja: “Medikamenti Latvijā ir dārgi, ļoti daudz cilvēku – ne vien pensionāri, bet arī strādājošie – tos pērk pa daļām. Ja Eiropā pieaug zāļu viltojumu apmērs, kas apdraud pacientu veselību un pat dzīvību, tad vispirms būtu jāpūlas, lai novērstu šo ļaunumu pašā saknē. Vai kāds ir padomājis, kas varētu notikt, ja tomēr ieviestu jaunumu? Šāds piemērs. Cilvēkam vajag 10 tabletes, bet iepakojumā ir 30. Labi, nopirks, ja varēs. Un kas notiks tālāk? Tās atlikušās 20 tabletes kaut kur stāvēs, ne vienmēr mājās ir zālēm nepieciešamā temperatūra, reizēm zāles nonāk saules gaismas iedarbībā. Pēc laika kaimiņiene lūgs iedot šīs tabletītes, iedos arī. Vai tad te riski nav lielāki? Bīstami būs arī, ja pēc ilgstošas glabāšanas nepiemērotos apstākļos zāles izmetīs, kur pagadās. Par ko tāds satraukums, mums taču ir labas prakses medicīna, pārbaudes veic inspekcija, mēs paši aptiekā veicam savas pārbaudes.”

Agnese Saleniece, Stopiņu novada Sauriešu aptiekas vadītāja: “Ar Eiropas regulām jāuzmanās, jo Latvijā ir citi apstākļi. Gribot veikt uzlabojumu, var sanākt pavisam pretējs rezultāts – pasliktinājums. Pirms kaut ko izlemt, jāņem vērā pats galvenais – cilvēku pirktspēja. Ļoti daudzi nevar atļauties uzreiz nopirkt visu ārstēšanai nepieciešamo zāļu daudzumu.”