Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili.
Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili.
Foto: David Mdzinarishvili/REUTERS/SCANPIX

Gruzijas prezidente: Ceļā uz ES un NATO esam ambiciozi, bet reālistiski 0

Gruzija savā ceļā uz Eiropas Savienību (ES) un NATO nav atteikusies no ambīcijām, tomēr vienlaikus reālistiski vērtē savas neskaidrās izredzes tuvākajā laikā pievienoties šīm organizācijām, ceturtdien Viļņā uzsvērusi Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili, kas ieradusies divu dienu oficiālā vizītē Lietuvā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas teiktā, Gruzija šai ceļā nav nogurusi un turpina nepieciešamās reformas.

“Gruzija nav nogurusi savos centienos iestāties ES un NATO. Mēs vienlaikus esam gan reālistiski, gan ambiciozi,” Zurabišvili uzsvērusi kopīgā preses konferencē Viļņā ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā izteikusies Gruzijas prezidente, viņa saprot, ka ES un NATO šobrīd saskaras ar izaicinājumiem, ko nav iespējams ietekmēt.

“Mums tas jāpatur prātā, bet tas nenozīmē, ka mēs palēnināsim tempu,” viņa uzsvērusi. “Mēs esam sākuši šo ceļu, un mūs nevar apturēt nedz Krievija ar savu agresīvo politiku, draudiem un darbībām, nedz organizācijas, kurās gribam iestāties.”

Arī Lietuvas prezidente mudinājusi Tbilisi uzturēt pienācīgu reformu tempu, norādot, ka Gruzijai šobrīd ir svarīgi īstenot tiesu sistēmas un korupcijas apkarošanas reformas, pilnveidot tiesnešu atlases un vērtēšanas procesu.

“Reformu process ceļā gan uz ES, gan NATO ir vērtīgs pašai valstij, tādēļ nekāds nogurums te nav iespējams. Gluži pretēji, temps ir jāuztur un paātrinājumam jābūt lielam,” uzsvērusi Grībauskaite, solot Gruzijai Lietuvas palīdzību un atbalstu šajā procesā.

Viņa norādījusi, ka Gruzija varēs iestāties Eiropas Savienībā un NATO, kad sakritīs “gan objektīvie, gan subjektīvie politiskie apstākļi,” bet piebildusi, ka Gruzija tiek uzskatīta par līderi.

NATO valstu vadītāji 2008.gadā paziņoja, ka Gruzija reiz tiks uzņemta aliansē. Gruzija ir arī viena no ES Austrumu partnerības programmas valstīm. Tomēr Gruzijas izredzes tikt uzņemtai NATO un Eiropas Savienībā joprojām ir visai miglainas, īpaši pēc 2008.gada kara ar Krieviju, kura atzinusi separātisko Abhāzijas un Dienvidosetijas republiku neatkarību un savās militārajās bāzēs tur izvietojusi tūkstošiem karavīru, kamēr starptautiskā sabiedrība tās uzskata par okupētām Gruzijas teritorijām.

Reklāma
Reklāma

Zurabišvili aicinājusi starptautisko sabiedrību aktīvāk censties panākt šo teritoriju atdošanu Gruzijai.

“Mums vieniem ar Krieviju neizdosies paveikt neko ievērības cienīgu, lai kaut ko panāktu,” viņa izteikusies.

To atzinusi arī Grībauskaite: “Jūsu valsts ir atstāta viena pret Krieviju. Tas nav pieņemami un mūs nekur neaizvedīs,” piebildusi Lietuvas prezidente.

Šī ir pirmā Zurabišvili vizīte Lietuvā un piektā ārvalstu vizīte, kopš viņa decembrī stājās Gruzijas prezidenta amatā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.