Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš Vinterbergas trasē Vācijā.

Gudramovičs/Kalniņš pirmo reizi uz Pasaules kausa pjedestāla ārpus Siguldas 0

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš svētdien Vinterbergas trasē izcīnīja sudraba medaļu Pasaules kausa sezonas pirmspēdējā, astotajā, posmā, kamēr Juris un Andris Šici bija devītie.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10

Gudramovičs/Kalniņš iepriekšējo reizi uz goda pjedestāla kāpa pērn, kad Siguldā bija otrie, bet svētdien tika pie savas pirmās godalgas ārpus mājas trases.

Uzvaru posmā un abos braucienos izcīnīja krievi Aleksandrs Deņisevs/Vladislavs Antonovs, kuriem Gudramovičs/Kalniņš divu braucienu summā zaudēja 0,608 sekundes, bet vēl 0,155 sekundes lēnāki bija poļi Vojcehs Jerži Hmeļevskis/Jakubs Kovaļevskis, kuri pirmo reizi karjerā kāp uz goda pjedestāla. Šici zaudēja 1,190 sekundes, ieņemdami devīto vietu.

Sliktu trases apstākļu dēļ no dalības sacensībās atteicās specīgākās Vācijas divnieku ekipāžas, tāpat nestartēja spēcīgie austrieši un amerikāņi.

Pirmajā braucienā uzvarēja Deņisevs/Antonovs, kuri trasi veica 46,621 sekundē. Gudramovičs/Kalniņš viņiem zaudēja 0,072 sekundes un bija otrie, bet aiz viņiem 0,172 sekundes bija Hmeļevskis/Kovaļevskis. Šici startēja kā pēdējie un braucienā bija vadībā, taču ap 14.virāžu saslīdēja, kā rezultātā zaudēja laiku. Latvieši līderiem zaudēja 0,873 sekundes, kas deva 11.vietu starp 13 ekipāžām.

Otrajā braucienā Deņisevs/Antonovs neuzlaboja savu rezultātu, bet ar 47,001 sekundi tāpat bija ātrākie. Otrā vieta braucienā ar 0,317 sekunžu deficītu bija Šiciem, bet vēl sekundes tūkstošdaļu lēnāks bija cits Krievijas divnieks Vsevolods Kaškins/Konstantīns Koršunovs. Gudramovičs/Kalniņš startā pieļāva nelielu kļūdu, Deņisevam/Antonovam zaudēja 0,536 sekundes un braucienā bija septītie.

Šiciem uzvara ļautu teorētiski pretendēt uz pirmo vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, bet devītā vieta dzēsa viņu viņu cerības uz panākumu.

Iepriekšējā Pasaules kausa posmā Oberhofā brāļi Šici izcīnīja otro vietu un ierindojās starp divām Vācijas ekipāžām – Vendlu/Arltu un Goiki/Gammu. Pirms Oberhofas posma latviešiem padevās veiksmīgs starts Siguldas trasē – brāļi Šici izcīnīja pirmo uzvaru pamatsacensībās, bet Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs bija nepārspēti Sprinta kausā.

Tikmēr aizvadītajā nedēļā brāļi Šici Soču olimpiskajā trasē pasaules čempionātā ierindojās desmitajā pozīcijā, bet Gudramovičs/Kalniņš bija septītie.

Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā ar 772 punktiem ir Egerts/Benekens, par desmit punktiem mazāk ir Vendlam/Arltam, bet trijnieku ar 650 punktiem noslēdz brāļi Šici. Gudramovičs/Kalniņš ar 507 punktiem ierindojas piektajā vietā, kamēr Putins/Marcinkēvičs ar 328 punktiem ir 14.pozīcijā.

Latvija pieticīgā konkurencē izcīna bronzu komandu stafetē

Latvijas kamaniņu braucēji Elīza Cauce, Kristers Aparjods un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš svētdien Vinterbergas trasē izcīnīja bronzas medaļu Pasaules kausa pirmspēdējā, astotā, posma komandu stafetes sacensībās.

Stafetē gan nepiedalījās Pasaules kausa vadošās komandas Vācija, Austrija, ASV un Kanāda, bet uzvarētāja Krievija nebija savā optimālajā sastāvā. Lielākā daļa šo valstu sportistu slikti sagatavotās trases dēļ boikotēja posmu, bet stafetē piedalījās tikai sešas valstis.

Prognozētā vēja dēļ stafetes sacensības tika rīkotas stundu ātrāk nekā paredzēts, bet maču laikā trasē sāka līt.

Krievijas komanda, kuras sastāvā bija Tatjana Ivanova, Semjons Pavļičenko un Aleksandrs Deņisovs/Vladislavs Antonovs, finišēja pēc divām minūtēm un 36,848 sekundēm.

Otrās vietas ieguvēja Itālija zaudēja 0,494 sekundes, bet Latvija atpalika vēl 0,105 sekundes. Teju divas sekundes latviešiem zaudēja Polija, piektā bija Slovākija, bet sesto vietu ieņēma Ukraina.