Ernests Gulbis zaudējis pēdējos desmit mačos.

Gulbim neveiksmīgs starts Marseļas turnīrā 0

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis trešdien Marseļas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 3-6, 6-7 (3:7) zaudēja francūzim Igo Umbēram.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Gulbis ATP rangā ieņem 74.vietu, bet 20 gadus vecais Umbērs ir tieši vienu pozīciju zemāk.

Par zaudējumu pirmajā kārtā Gulbis palicis bez ATP punktiem.

Mača sākumā Umbērs pārliecinoši servēja, kamēr Gulbim ar savas serves realizāciju negāja tik viegli, kas noveda pie zaudēta ceturtā geima. Turpinājumā gan viņam pašam bija iespēja nobreikot pretinieku, taču tā netika izmantota. Nākamajos geimos uzvaras svinēja servētāji, Gulbim pirmajā setā piekāpjoties ar 3-6.

Otrā seta pirmajos deviņos geimos samērā droši uzvarēja servētāji, bet desmitajā geimā Gulibs tika pie divām setbmumbām, abas nerealizējot. Arī nākamajos divos geimos uzvarēja servētāji, tādējādi seta iznākums tika izšķirts taibreikā. Tajā Gulbis zaudēja pirmās divas serves un nonāca iedzinējos ar 0:4, pēc tam atspēlēja divas mačbumbas, tomēr piekāpās ar 3:7.

Abiem tenisistiem šī bija pirmā savstarpējā cīņa.

Vēl pagājušajā nedēļā Gulbis kā laimīgais zaudētājs aizkļuva līdz Roterdamas “ATP World Tour 500” sērijas turnīra otrajai kārtai, kur gan piekāpās pazīstamajam japānim Kei Nišikori. Šosezon latvietis ATP tūres pamatsacensībās deviņās spēlēs guvis četras uzvaras.

Tikmēr latvieša šīs dienas pretinieks Umbērs līdzšinējā karjerā startējis lielākoties zemākas raudzes “Challenger” un ITF turnīros, bet ATP pamatturnīros viņa kontā šosezon piecās cīņās ir viens panākums, kad viņš janvārī Oklendas “ATP World Tour 250” turnīrā aizkļuva līdz otrajai kārtai. Augstākā līmeņa sacensībās francūža rēķinā bija trīs zaudējumi pēc kārtas.

Savas karjeras laikā Umbērs izcīnījis četrus “Challenger” titulus.

Gulbis turnīrā Marseļā spēlēja sesto reizi. Pirms pieciem gadiem viņš šeit izcīnīja savu piekto un līdz šim priekšpēdējo ATP titulu karjerā. Turpretī Umbērs ir Marseļas turnīra debitants.

Karjeras laikā 30 gadus vecais Gulbis izcīnījis sešus ATP titulus, bet pēdējais no tiem bija Francijas pilsētā Nicā 2014.gadā.